BDSM Dominance Submisivita Sadismus Masochismus

BDSM Dominance Submisivita Sadismus Masochismus

MilanXD 21.9.2009

BDSM - Bondage (otroctví), Disciplína, Nadvláda (Dominance), Podrobení (Submisivita), Sadismus  a Masochismus.

Ve zkratce se tomu říká SADO-MASO - tedy SM 
ano - černí už vědí - že je to především zkratka dvou jiných slov

SEXUÁLNÍ MAGIE

 

Tento článeček je určen opět začátečníkům a osobám, které v sobě něco tuší, ale nemají velkou odvahu to vynést na povrch. Snad některým pomůže se zorientovat sami v sobě i najít novou cestu ke svým partnerům.

Dominance:

Dominantní osoby mají potřebu vládnout, ovládat, velet. Tato vlastnost se úzce promítá i do sobních vztahů a ideální je pro ně submisivní partner či partnerka. Může se projevovat v osobním životě i v sexu. Dominantní osoba nemusí být zákonitě sadistická. Může být i romanticky založena, ale opratě musí mít pevně v rukou. Dominantní lidé nemají rádi vzdor - pokud to ovšem není předem domluvená hra, která ústí v DS (dominantně submisivní) akci. Submisivně-dominantní vztah může být postaven na ryze sexuální roli, ale také na některé okamžiky v běžném životě. Zvláštní označení  "24/7" znamená DS vztah, který trvá 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Tedy trvalý. Není neobvyklé, že submisivní polovička svému pánovi vždy vyká a je trvale připravena doslova sloužit.

 

Submisivita

Submisivové mají potřebu být ovládáni. Milují rozkazy, příkazy, ale i ponížení a často hledají hranice až k úplnému zlomení vůle a cele se pak oddávají svým partnerům. Submisivní osoba nemusí být masochisticky založena. Může milovat pouze různá autoritativní jednání. V sexu se podvoluje přáním svého protějšku a plní i dost neobvyklá přání. Ač se to zdá mnohdy neuvěřitelné, jsou submisivní osoby pod dobrým dominantem většinou velmi spokojeni a šťastni.

 

Sadismus

Je vrozenou potřebou způsobovat jiným osobám příkoří především v podobě menší i větší bolesti. Do této kategorie se ale řadí i psychické trýznění. Sadista v rámci své "normální" úchylky se řídí potřebami partnera či partnerky a ubližuje tak, jak si to jeho protějšek tajně i otevřeně přeje. Sadistická deviace se projevuje v okamžiku, kdy masochistický protějšek vysloví brzdící nebo zastavovací domluvené heslo. V tomto okamžiku se probouzí nebezpečná deviace a takový sadista se teprve nyní začne těšit z utrpení, které již nespadá do domluvy a pokračuje dále již proti vůli svého protějšku.

 

 

 

Masochismus

 Masochisté doslova milují různé druhy mučení a týrání. Mohou to být různé druhy bondage  (spíše v bolestivější formě), spanking (výprasky), různá znásilňování, horký vosk kapaný na citlivá místa, kolíčky na prádlo na intimních partiích apod. Skuteční masochisté dosahují velmi silného vzrušení a není vyjímkou, že dochází i k sexuálnímu vyvrcholení, aniž by se jakkoliv stimulovaly erotogenní zóny.

 

 

 

Tyto velmi zjednodušeně popsané skupiny se různě prolínají a dochází pak k velmi zvláštním kombinacím. Může tedy například existovat dominantní masochistka či submisivní sadista. Do toho všeho nakonec vstupují lidé označováni jako "Switch" a ti mění své role na základě okamžité nálady, dohodnutého kalendáře či třeba losem. Takový pár si mění role dle potřeby a jednou dostane výprask ona od něj a druhý den zase on od ní. Přitom obě role se jim líbí a jsou v nich spokojeni.

 

 

 BDSM  - kdo se v tom má vyznat?

Je to guláš - že? A nyní se tedy vrátím k těm, kteří něco v sobě tuší, ale ještě s tím usilovně bojují. Je vcelku jedno, zda jsou submisivní (jinak také Dole, Spodek, Bottom) nebo dominantní (Vrch, Vršek, Top, Nahoře) - to platí i pro sadomasochistické založení. Osobně jsem přesvědčen, že mezi ženami a muži jsou tyto role početně vyrovnány, ale submisivní muži (Femdom) vystupují otevřeněji a vzhledem k placené formě Domin hledají své "domácí" dominy mnohem častěji. Subinky  a masochistky (Maledom) jsou zdrženlivější a nemají potřebu jejich potřeby tolik ventilovat. Z toho vzniká dojem, že submisivních mužů je podstatně víc. Také si myslím, že u žen je spíše v oblibě mírný masochismus a u mužů spíše submisivita. Můj dojem vznikl proto, že není mnoho žen, které by s chutí olizovaly svým pánům třeba boty, ale pokud žena miluje bolest, pak třeba výprask bývá pro nezasvěcené poměrně krutou záležitostí. Submisivní muži se zase častěji podvolují až neskutečným příkazům a jsou ochotni dělat pro své Dominy v podstatě cokoliv. Opravdových masochistů si myslím je méně než u žen a i vyvolávání bolesti je na nižším stupni utrpení. Největším malérem jsou samozvané dominy, které mají představu, že si najdou otroka, kterého zkopou a zmlátí a on jim bude klopit výplatu. Takových zlatokopek je spousta a naštěstí to submisivní muži brzy prohlédnou a většinou rychle zmizí. Domina musí být velmi citlivá psycholožka, která dokáže proniknout do  mozku muže a pohybovat se tam s velkou grácií.

Ještě bych se měl zmínit o fámách, které řadí nejrůznější osoby ve vysokých funkcích do submisivních rolí z údajných důvodů nějaké kompenzace svojí funkce. To prostě považuju za nesmysl. Submisivitu či masochismus si lidé přinášejí již od narození v sobě a jde pouze pouze o čas a možnosti, aby se to dostalo ven. Jenže pokud se proflákne, že nějaký ministr si nechal naplácat prdelku, tak je z toho aféra na měsíc pro všechny bulváry, kdežto svázaný kominík nevzruší ani ucpaný komín. Navíc úspěšní podnikatelé mají podstatně víc finančních prostředků na drahé dominy - takže vzniká dojem, že pohlaváři si nechávají zbančit sedinku mnohem častěji. Nevěřte tomu!

 

Bezpečnost v BDSM

Aby SM skutečně znamenalo Sexuální Magie - je nezbytné, aby vše probíhalo v přesně domluvených hranicích a dodržovalo se tzv. SSC (bezpečně, zdravě a s oboustranným souhlasem). K tomu napomáhají i tzv. Safeword = stopky. Jsou to domluvená hesla, ale i gesta, pohyby rukou apod. Spodek si pak téměř řídí celou akci může dávat najevo svůj stav tj. zda má zájem o větší intenzitu, setrvání na současné, snížení účinků a nebo nakonec vše zastavit. U dobře sehraných párů se tato bezpečnostní slůvka používají již vyjímečně, protože Vršek již dokáže podle tepu, hlasu, výrazu, napnutí svalů a šlach, potu, dechu a další ukazatelů velmi dobře odhadnout, v jaké fázi se protějšek nachází a balancuje jej v ideálním stavu až do vyčerpávajícího vyvrcholení. Každopádně je nezbytné při každé akci, která obsahuje imobilizaci myslet na to, že Vršek může z jakéhokoliv důvodu zkolabovat (vzrušení, infarkt apod.) a je nezbytné mít připravené únikové metody. Být připoutána policejními pouty u radiátoru na osamocené chatě a pozorovat umírajícího partnera je příšerná představa, ale podstatně horší bude její konec hladem a žízní. Takže náhradní klíče od pout, nůž na přeřezání provazu a další únikové cesty mějte vždy u sebe a rozhodně na dosah i mobilní telefon se signálem. 

 

 

 

 

Odpovědnost v BDSM

Dominantní muž či žena si v rámci SM užívá zdánlivě pohodlné role. Pro laiky to znamená jen někoho svázat spráskat a pak se nechat opečovávat. Ale to je velmi zcestná představa. Vršek má při jakékoliv akci plnou zodpovědnost za svůj protějšek nejen po fyzické stránce, ale i po psychické. Vyváženým úkolem je přivést sebe i partnera k takovému zážitku a vyvrcholení, aby se opět oba těšili na příští kolo a byli oba spokojeni a šťastni. Vršek by měl mít celou akci předem velmi dobře vymyšlenou a připravenou. Navíc musí brát ohled i na to, že může dojít k určitému vážně míněnému a nečekanému odmítnutí chystané praktiky a musí mít proto připravené alternativní scénáře. Pro příklad - Vršek si naplánuje výprask rákoskou a těsně před akcí se dozví, že partnerka jde druhý den na gynekologickou kontrolu. Pokud si bezradně sedne na zadek a začne hořekovat "Co teď....?", tak velmi rychle ztratí punc nádherného dominanta a bude z něj jen jouda a Jarmil. Stejný trapas může zažít, pokud si přiváže partnerku na záda s tím, že jí pokape voskem a pak čtvrt hodiny hledá sirky a nadává si u toho do blbců. Takže dokonalá příprava pomůcek i různých vedlejších cest ve scénáři je naprosto nezbytná.

 

V roce 1990 pan Kinsey uveřejnil, že v USA se praktikami blížícími se BDSM zabývá 5-10% populace. V té době to asi platilo a u nás bylo SM potlačeno až do revoluce tvrdým zákonem a jednalo se o trestný čin. Po revoluci nastal boom a postupně u nás vznikla jakási BDSM komunita, která se scházela na pravidelných srazech pod více či méně konspirativním krytím. Postupně se tyto akce stávaly otevřenější veřejnosti a samotné SM začala veřejnost přijímat podstatně shovívavěji či jen s úsměvem. V současnosti je již lehké SM naprosto běžnou součástí poměrně velkého množství lidí a mám pocit, že kdo dnes nemá doma pouta či nějaké důtečky, nebo nezažil sex s omezením pohybu a zavázanýma očima - tak není IN. Typicky fetišistické oblečení s SM prvky se také objevuje na veřejnosti a většina lidí se kvůli tomu nijak výrazně nepohoršuje.

 

BDSM - commingout

A jsem u jadérka problému. Hezky se to čte, jak to všichni dělaj a nikdo se nad tím nepohoršuje. Jenže to není tak úplná pravda. Existuje obrovské množství lidí, kteří to v sobě tuší a potlačují to, nebo které láká to i zkusit a prostě nemají možnost. Jejich partneři či partnerky se k podobným akcím vyjádřili nebo vyjadřují negativně a než se stát v očích milující manželky či manžela "úchylákem", tak raději jen onanují s divokými představami. Setkal jsem se s případem, kdy vdaná paní šíleně toužila po násilném až bolestivém sexu v poutech. Její manžel se nad podobnými scénami třeba v televizi vyloženě pohoršoval, a tak neměla odvahu mu vůbec nic přiznat a našla si milence. Propadla sadomasochismu natolik, že to zákonitě prasklo a došlo k rozvodu. Při stěhování u něj našla SM vybavení a řadu fetiš pomůcek. A to je víc než smutné. Jen lepší  komunikací se mohlo toto manželství nejen zachránit, ale mohlo dostat úplně jiný a vášnivější směr. Jenže jak to doma říct? Riziko odmítnutí a dokonce vznik jisté antipatie je dost velké. Při tom commingout (vystoupení z ulity) přináší přiznávající se osobě často velké ulehčení. Najednou už není třeba se neustále hlídat, masturbační fantazie se mohou stát skutečností a často nastává nová zamilovanost v již dlouhodobém vztahu.

Kdysi se na mě obrátila jedna madam, která si ve středním věku našla velmi mladého milence a brzy zjistila, že je extrémně submisivní. Požádala mě, abych jí napsal často používané výrazy a nadávky, kterými by ho mohla častovat. S prominutím - to je blbost. Ona se nemohla učit zpaměti vulgární říkanky. Ona se musela naučit dominanci. Při tom to byla ortodoxní romantička toužící po kytičkách, hlazení a milování na pláži. Na tom klukovi milovala vše, ale nejvíc jí fascinoval jeho penis. Tak jsme začali tím, že se učila se soustředit jen na jeho erekci a filtrovala pro sebe skutečný význam vyřčených slov. Přestávala se stydět být sprostá a postupně jí čím dál víc bavilo sledovat jeho reakce na různé výrazy. Při každém novém označení byl kluk nadšenější a oba si to užívali. Asi tak za rok ovládla dokonale jeho, ale především sebe. A jelikož došlo k jeho naplnění snů, tak on sám objevil i krásu romantiky a dokázali to spojit. Bylo fantastické, že i přes velký věkový rozdíl se nakonec vzali. Komunkaci jsme přerušili a tak ani nevím, jak to s nima vypadá - ale třeba si tohle přečtou a napíšou.

 

 Pár rad pro BDSM začátečníky

 1. Nevyzrazujte partnerům ihned veškeré Vaše sny a potřeby. Přiznávání rozdělte na malé kousky a podávejte po malých dávkách.
 2. Nenakupujte na začátku sami SM pomůcky - ponechte to na protějšku nebo tak učiňte spolu. 
 3. Jste-li žena,  lehněte si partnerovi přes kolena a požádejte ho, aby Vám pohladil zadeček. Po chvilce si řekněte, ať Vám malinko naplácá. Stačí jen lehce. Příště zkuste rovnou to naplácání a pak mu to vy udělejte jak nejlíp umíte.
 4. Začněte zavázáním očí a jemnými pouty (nepoužívejte na svazování silonky nebo hedvábí - velmi těžko se to rozvazuje a při utažení to vytváří tenké, řezající struny). Bohatě stačí třeba pásek od županu. Pouta nemusí být funkční - klidně jen na oko.. Pro pocit.. Pro atmosféru...
 5. Nepoužívejte zpočátku policejní pouta. Jsou tvrdá, těžká, bolestivá
 6. Při klaustrofobii použijte třeba bavlněné nitě. Spoutejte jimi ruce a připoutejte na postel. K přetržení takových pout postačí váha několik desítek gramů. Ale spoutaná osoba ví, že je nesmí přetrhnout - že to jsou de facto řetězy. Pokud je přetrhne, hra končí. Vršek se musí snažit, aby se to spoutanému miláčkovi tak líbilo, že udělá vše, aby nit nepraskla. V okamžiku orgasmu je to již skutečně náročný úkol a je na uvážení, jestli to při přetržení fakt utnout.
 7. Zahrajte si z legrace na Pána a otrokyni (otroka) - plňte všechna přání  (je-li to možné). Poznáte dobře zda má miláček talent na SM.
 8. Kupte si nebolestivé důtky (občas se objevují v sexshopech nebo si je nechte vyrobit). Jsou vyrobeny ze skopovice a řemeny mají cca 1cm šířku. I velmi silný úder ještě nebývá ani na hranici bolesti. Tím bude celá akce jen pod maskou legrace a hry a nákup ostřejších nástrojů bude jednodušší.
 9. Jako začátečníci nepoužívejte roubíky, silné vázání paží dozadu, tenké provazy, jakékoliv omezování dechu, praktiky při kterých se objevuje krev a především nikdy nepouštějte spoutaného partnera z dohledu (klaustrofobní šok je nebezpečný a může přijít během okamžiku)
 10. Vždy mějte připravené nástroje na okamžité uvolnění.
 11. Pokud vzniknou nějaké modřinky, naučte se používat např. Liothon, Hiruroid nebo Heparoid v kombinaci s masáží a horkou sprchou. Každá prdelka reaguje jinak, ale zmizení stop lze urychlit až na třetinu obvyklé doby.
 12. Zjistěte si, co partner či partnerka nechce a prostě to nedělejte.
 13. Nesnažte se přesně splnit sexuální sny svého miláčka. Jsou zidealizované. Jen se k nim šikovně přibližujte.

 

A pár hezkých fotek, které jsem našel a je mi líto je sem nedat :-)

 

 

Kočka masochistka

 

Tip na prodejce, kde je možno objednat
drobnosti pro začátečnické i pokročilé hry

 

 

autor = XD 

Považujete-li tento článek za dobrý a přínosný, doporučte jej prosím zasláním odkazu svým známým - případně umístěním našeho banneru na Vaše stránky

 

 

 

 

 


Diskuse

Musím napsat....

23.3.2013 21:25

... že mne článek pozitivně překvapil. Vlastně mne dokonce donutil se na tyto stránky registrovat, a napsat toto: "V životě jsem nečetl příspěvek na téma BDSM, který by lépe vystihoval, jak to vidím já." Ano, teď mne určitě všichni "ortodoxní" ukamenují a nikdo si už nepřečte mé povídky, ale je to pravda. V BDSM mne totiž v poslední době odrazuje jedna věc. A to jsou lidé v takzvané BDSM komunitě. Byť jich mnoho znám osobně (a jsou to fajn lidi) a mnohým vděčíme i za to, že se na podobné praktiky ostatní nedívají jako na úchylárny, začínám mít pocit, že pro mnohé se být BDSM pozitivní stává "image". Při komunikaci mnohdy cítím myšlení typu: "já jsem něco víc a ostatní jsou vanilky", nebo "kdo není vyhraněný D nebo s, tak není BDSM", nebo "Já jsem madam a opovaž se mi tykat ty zm...", nebo.... (příkladů je více).
Poslední dobou o tom dost přemýšlím.... no nic. Končí mi znaky, takže:
Sexuální Magie jako nový směr pro lidi, kteří si nechtějí na nic hrát a chtějí si sex užít. Super :-)

RE:Musím napsat....

23.3.2013 23:28

:-)))) Děkuju - vnímám to jako velmi pozitivní, přestože jsi první, kdo to celé pochopil. Býval jsem velmi aktivní, pořádal srazy, vyráběl pomůcky (Xdom) a pak jsem zanevřel a odešel. A přesně z tohoto důvodu. Změnila se měřítka, zmizela radost, objevilo se furiantství, závist, předhánění se v extrémech.
Samozřejmě to neplatí o všech, ale obecně došlo k takovému posunu, že jsem vše ukončil...

RE:RE:Musím napsat....

24.3.2013 10:12

Teď ale nastává otázka, co dál? Logické vyústění je, že "procitnuvších" lidí bude více a začnou vznikat "nové směry". Ta Sexuální Magie má navíc dost velkou šanci na to, stát se tím kýženým novým směrem. Ke skupince nadšenců se začnou přičleňovat další z BDSM komunity a stane se trendem "to be SM".
Paradoxně to může mít za následek to, že BDSM komunita se "vyčistí" a zůstanou v ní jen opravdoví nadšenci, pro které bude mít kouzlo právě v té "povrchnosti" a lpění na psaných i nepsaných pravidlech a kategorií.
No, uvidíme......

BTW: jednu připomínku k Tvému článku bych měl. "Moje" teorie "sociální kompenzace" není jen o postavení jedince na pomyslném společenském žebříčku (má moc, je to subík). Jde o sociální pozici jako celek. Ten avizovaný kominík může být v reálu velmi oblíbený a v sociálních vztazích (v pravém slova smyslu) velmi "dominantní" člověk, s jasnými názory a intelektem. Proto teorie sociální kompenzace.... na druhou stranu... je to jen teorie :-)

V diskusi je 10 příspěvků, poslední příspěvek 24.3.2013 14:01 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012