Bondage

Bondage

MilanXD 7.12.2008

BDSM - bondage - pouta - spoutávání

Erotické svazování a spoutávání je dnes už téměř vědním oborem. Začátečníci mnohdy podceňují tyto znalosti a teorii či praxi ocení až v průběhu svého vývoje.

Bondage se v základu dělí na estetickou, imobilizační a trestnou. Samozřejmě je možné se setkat i s kombinacemi těchto kategorií.

 

Estetická bondage v BDSM

 

 

 

 

 

Je postavena na umění uvázat na lidském těle takové kreace, které jsou doslova uměleckým dílem a není ani nutné osobu omezovat v pohybu nebo ji jakkoliv znepříjemňovat stav v provazech.

 

Imobilizační bondage v BDSM

 

 

 

 

 

Jsou způsoby spoutání partnera či partnerky takovým způsobem, který je relativně bezpečný, ale spoutaná osoba má minimální naději se vyprostit. Profesionálové dokáží uvázat taková pouta, že nedochází k žádnému zaškrcení tkání. Zápěstí a jiné části těla jsou v poutech volné, ale oběť se nedokáže sama osvobodit.

 

Trestná bondage v BDSM

 

 

 

 

 

 

 

 Uvádí tělo do takové polohy, která je více či méně nepříjemná až bolestivá. Pohyb kterékoliv končetiny vyvolává třeba nepříjemnost až bolest na jiném místě a takto spoutané osoby si samy hledají ideální pozici, ve které musí překonat smluvenou dobu.

 Kombinace všech tří typů bondage je už skutečné umění. Jé krásné experimentovat a pomalu se učit, ale bezpečnější je nechat si poradit a přeskočit tak slepé a někdy i nebezpečné uličky.

 

Milostná bondage v BDSM

 

 

 

 

 

 

 Má v sobě spoustu romantických prvků a bývá spíše velmi příjemná. Využívají se k ní látky, neoprénová či látková pouta, zavazování očí a sama o sobě je krásnou předehrou pro oba aktéry. Nemusí mít v sobě žádnou z výše uvedených kategorií a mnohdy není vůbec problém se z pout vyprostit. Jde o to se partnerovi nebo partnerce plně oddat – předat mu vládu nad svým tělem a být krásně bezmocní. To velmi rozšiřuje možnosti laskání a pokud se nepospíchá a neubližuje se – lze tvrdit, že by se to líbilo drtivé většině všech lidí.

Ale pozor! - svazování hedvábnými šátky či silonkami ale podle mě patří mezi skutečně nebezpečné praktiky. Zprudka utažené uzle jsou téměř nerozvázatelné a utažené smyčky na rukách či nohách se zařezávají jako struny.

 

Kovová bondage v BDSM

 

 

 

 

 

 

Využívá různé kovové konstrukce, okovy, ocelová pouta apod. Chlad a tíha takových pomůcek je pro mnohé osoby velice přitažlivá, ale nebezpečí zranění je značné. Nejhorší je ovšem téměř nemožnost osvobození sebesama a na to se strašně často zapomíná. V USA proběhl v mediích případ, kdy starší muž odvezl svou subinku na odlehlý srub, připoutal jí policejními pouty k ocelové posteli a dostal infarkt. Dívce záhy došlo, že jeho smrt bude  mnohem jednodušší než ta její. Po úporném boji s přišroubovanou postelí si podvázala paži a střepem z rozkopnutého obrazu si odřezala malíček a část dlaně. Pak ruku vytáhla a odvezla sebe i umírajícího milence do nemocnice. Myslete na to vždy a vždy mějte klíče, nůžky nebo cokoliv na osvobození dostupné i pro spoutaného.

 

Dřevěná bondage v BDSM

 

 

 

 

 

Využívá nejrůznější klády, kůly, bedny a jiný SM nábytek. Fantazie vynálezců je ohromující a využití je nesmírně široké.

 

Kožená bondage v BDSM

 

 

 

 

Je asi pro začátečníky i pokročilejší nejbezpečnější a nejrozšířenější. Kožená pouta na ruce i nohy lze pořídit již do tisíce korun. Ruce se pak dají pomocí karabin spojit před tělem i za tělem, připnout k obojku nebo zápěstí ke kotníkům.  – V takovém případě již stačí vložit mezi pouta na nohách i rozporku a položit oběť na záda. Doširoka rozevřené a pokrčené nohy, zápěstí u kotníků ….. Této poloze říkám „Vítej“ a je jedna z nejhezčích :-)

 Kožená pouta mají spoustu předností – málokdy zaškrcují krevní oběh nebo nervovou soustavu, málokdy způsobují stopy na končetinách, v případě nouze se lze většinou sám osvobodit – ať rozepnutím karabiny nebo po krátkém úsilí zdevastováním koženého průvlaku trháním. Pouta jsou poměrně rychle nasaditelná a ještě rychleji sejmutelná. Lehce se přenášejí a některé typy pout a obojků jsou nositelné i jako módní doplňky.

 Z kůže se vyrábí ještě celá řada dalších pomůcek jako jsou bondážní pytle na ruce, bondážní rukavice, kukly, pásy, loketní stolky (loketník), postroje a spousta jiných.

 

Gumová bondage v BDSM

 

 

 

 

 

 

Využívá jako jediný materiál pro imobilizaci gumu. Vyrábějí se z ní pouta, obojky, poutací řemeny, vaky…. Na spoutávání se používají i dlouhé o-kroužky o průměru až půl metru. Nejčastěji jde o různé pytle, kukly a nafukovací vaky. Obvykle dochází i k omezování dechu v uzavřených kuklách

 

Bondage folií a páskou v BDSM

 

 

 

 

 

 

 
 Nejčastěji se používají strečové potravinářské folie, kterými se partneři omotávají v různých pozicích. Již při druhém obtočení je velmi obtížné se sám uvolnit. Ve folii poměrně rychle narůstá teplota a je omezen přívod vzduchu k pokožce – což sice patří mezi oblíbené katalyzátory sexuálních prožitků, ale je třeba to pečlivě hlídat. Na rychlé vysvobození je ideální řezací hák na koberce. Pamatujte, že ve folii bude velké množství potu. Obtočení přes obličej patří mezi krajně rizikové praktiky a raději to nezkoušejte. Transparentní folie je zajímavá tím, že jsou vidět lidské orgány, černá je stylová. Lepicí pásky se používají namísto provazů a jsou extrémně pevné.

Japonská bondage

 

 

 

 

 

 

Je zdánlivě krutá bondage jutovými (konopnými)  provazy o průměrech 0,5-0,7cm. Zdánlivě proto, že v zásadě není ani krutá - ani bolestivá, pouze vyvolává takové zdání. Většina úvazů je velmi šikovně anatomicky volených a jsou mnohdy pohodlnější, než ta "západní".  Je to dáno větším rozšířením bondage v Japonsku a také vyššími znalostmi aktérů. V anglofonním světě je cca 6 knížek na téma bondage, a to zpravidla pro začátečníky, žádná z nich se ale nevěnujezávěsům. V Japonsku je takových knížek asi 30.

Časté dotazy přicházejí na označení Bushido - což je etický kodex samurajů. Bohužel velké množství západních pornostránek takto mylně označuje právě japonskou bondage.

Japonská bondage se u nás praktikuje spíše méně - i když i v naší zemi existuje řada osob, které mají bohaté vědomosti a stejný styl dokáží vázat.

Japonské tradice mají tisíciletou tradici a prvotní skutečná krutost této bondage vznikala na zajatcích, kteří byli spoutáváni velmi nepříjemným až krajně bolestivým způsobem - jedná se o vyučované umění, které se učili jak válečníci, tak policie a dá se najít pod názvem Hojo Jutsu.  Jako samostatné uznávané umění ve spojení s erotikou se objevuje až ve dvacátém století.  V dnešní době se velice často doplňuje o polévání voskem, klystýry a jinými praktikami. Přestože to má nádech krajního sadismu, je to v Japonsku svým způsobem tradiční umění .

Země zapadajícího slunce také produkuje řadu kreslených komixů Hentai, kde je bondage značně oblíbeným tématem.  Japonci dokáží připravit ženské tělo na úžasné fotky s relativně vysokou uměleckou hodnotou. Jejich estetická bondage má bohatou fantazii a je krásná. K tomu účelu jsou schopni využít naprosto jakýkoliv materiál, včetně strun, drátů, špinavých řetězů nebo lodních lan.

 

Východoasijská bondage

Po napsání tohoto článku jsem se náhodně seznámil s Vladimírem Polischukem, který pochází z Ruska, ale většinu svého života strávil ve východní Asii. Jelikož je to velký odborník na bondage a skvělý fotograf, vznikají v jeho rukách skutečně hezká díla. Tato série SHIBARI spojuje elegantním způsobem milostnou, imobilizační i estetickou bondage  - s použitím hrubých a mohutných materiálů. Současně si i své dílo sám fotí a i když se nepovažuji za znalce, tak fotografie jsou podle mě velmi hezké.   Vzhledem k tomu, že jsme autora pozvali na jaře 2009 na návštěvu naší republiky, tak připravujeme pro zájemce i veřejné setkání spojené s workshopem = výukou základních technik tohoto umění a povídání o filozofii Bondage v oblastech východní Asie.  Předběžný zájem můžete projevit na erotickepomucky@seznam.cz

A nyní pár ukázek ze zmíněné serie. 

 

 

 

Vladimírovy oficiální stránky

 

Bondage  - vocuubondage v BDSM - vacuumbed

Se provádí ve speciálních rámech kde je dvojitá folie z PVC nebo z latexu. Rám je z trubic s otvory a vysavačem je odsát vzduch. Vakuovaná osoba je naprosto neschopná jakéhokoliv pohybu a dýchá přes vlepený náustek nebo otvorem. Je zajímavé, jak tato osoba extrémně vnímá veškeré dotyky, hlazení a dráždění.

    

Zde je odkaz na novou recenzi:   Testovali jsme vlastní Vacubed!

 

Selfbondage v BDSM

 Je výrazně nebezpečná aktivita, která řeší způsoby, jak svázat sám sebe tak, aby se z toho dotyčný nemohl sám osvobodit. I když se to nezdá možné, tak existuje řada takových postupů a speciálních uzlů. Přestože je to zcela jistě značně riziková a adrenalínová záležitost, tak není znám příliš vysoký počet úmrtí. Možná proto, že návody obsahují velké množství „únikovek“. Nevíte co to je?  Malý příklad: Nahá dívka roztáhne záclony protože ví, že naproti bydlí muž který jí sleduje. Svlékne se donaha a policejními pouty a se připoutá do prostoru, kde jí musí vidět a nechá rozsvíceno. O všem před tím vloží klíček od pout do tvořítka na led a nechá jej tam zamrznout . Klíček je na provázku a konec nezamrzlého provázku si uváže na hák nad hlavou. Voda na ní kape a má vyzkoušeno, že led se rozpustí za 30 minut. O všem za 15 minut se setmí. Pokud ten muž přijde včas domů – určitě jí uvidí. Ocelová pouta, čekání, nervozita, kapající voda, bezmoc, adrenalin….. To vše v kombinaci je pro spoustu lidí extrémně vzrušující. Až klíček rozmrzne – zhoupne se jí na provázku přesně k volné ruce. A kdyby začalo hořet nebo se klíček nějak nahoře zahákl? Pak je nouzová únikovka – třeba je po ruce kýbl plný vyjetého motorového oleje a na dně je druhý klíček. Aby ho získala – musí to zvrhnout….  Stejné praktiky a postupy existují i s provazy, ale jak jsem psal – nepovažuji to za rozumné a proto provazové návody sem nedám :-)))))))

 Tohle se bude asi všem líbit - klikni zde
http://asibdsm.com/40-bondage-positions/

 

 

U bondage může nastat naprosto nečekaně klaustrofobický šok a to je stav, který může oběť ohrozit i na životě. Ten může přijít i u osoby, která s tím nikdy neměla žádné problémy. Proto vždy postupujte tak, aby mohlo vysvobození přijít velmi rychle.

Základy bepečnosti bondage v BDSM

  1. Nikdy neutahujte pouta tolik, že dojde k omezení krevního oběhu
  2. Nepoužívejte tenké materiály a látky, které se tahem ztenčí
  3. Mějte vždy po ruce nůž, nůžky nebo speciální záchranářský řezák (Hudy sport)
  4. Nikdy neobtáčejte provazem hrdlo a nespojujte to s končetinami
  5. Vždy myslete na to, aby se svazovaná osoba mohla v nouzi sama vyprostit
  6. Nikdy spoutanou osobu nesmíte opustit!!!! Pokud tak učiníte – tak jen inscenovaně = aby si myslela, že jste odešli, ale musíte jí potají sledovat!

 

 Jedna kamarádka mi popsala klaustrofobní šok:

     Ahoj, tady máš ten popis    

Projevuje se u mně panický strach, někdy doprovázený hyperventilací, symptomaticky hodně podobný agorafobii, nebo klaustrofobii. Když se do tohohle stavu dostanu, nejsem moc schopná se ovládat, začnu zrychleně dýchat a zoufale se snažím dostat se z pout - to samozřejmě nejde a proto panikařím ještě víc. Několikrát se mi podařilo se uklidnit sama, vždycky tak po minutě, ale pochybuju že by se mi to podařilo při hyperventilaci; spíš bych se udusila. Protože to na mně jde ale docela dobře poznat (rychlé dýchání, panické mlácení sebou). Přítel mě hned uvolní, pak se většinou uklidním do pár vteřin. Celá tahle hrůza přichází celkem naráz a jenom při pevném spoutání, většinou když jsem nahá. Celá škála strachu většinou nastoupí během vteřiny nebo dvou, podněty jsou různé, ale vždycky jsou spojeny s uvědomněním vlastní bezmocnosti. Vstupy, které nástup hrůzy podporují jsou především samota (stačí když partner na chvíli odejde), opravdu těsné svázání (čím těsnější, tím spíš se začnu děsit), roubík (mám hrůzu že se udusím, vůbec nepoužíváme) a nahota.

 Uklidňuje mně když na mně partner mluví, fyzický kontakt, případně zakrytí očí (nevím proč, nedává to moc smysl, ale bojím se míň když nic nevidím :)). O léčbu jsem se nepokoušela a ani jsem nebrala žádné prášky - pomáháme si tak, že vynecháváme roubík a nezůstávám o samotě, když jsem svázaná. S jistou zkušeností jsem taky schopná se víc ovládat a symptomy jsou čím dál tím slabší.

 Díky za pozornost      autor = XD

Považujete-li tento článek za dobrý a přínosný, doporučte jej prosím zasláním odkazu svým známým
případně umístěním
našeho Banneru
na Vaše stránky 

Tak co? Máte chuť něco z toho zkusit ?

Napište mi něco do diskuze níže....


Diskuse

zajko bojko.

15.9.2011 13:58

Ahoj iba nesdávno som sa začala o BDSM zaujímať. Nikdy som to neskúšala ale niektoré praktiky sa mi páčia a bandáž je jednou z nich čo je ironické, kedže mám problém nosiť tíždeň hotelový náromok na dovolenke ale tvoj článok mi veľmi pomohol v rozlišovaní rozdielov. Niečo s toho by som si rada skúsila ale zatiaľ nie je s kým. Najviac sa mi vždy páčila umelecká bandáž a erotická. Aká veľké stopy zostávajú na tele spútaného potom na druhý deň pri jednotlivých typoch? to som zatiaľ nenašla na žiadnej stranke. Pá.

RE:zajko bojko.

15.9.2011 14:17

To jsem rád a děkuju - právě pro takové - jako jsi Ty jsem to psal :-)
Stopy se těžko definují proto, že nikdy není jasné, jak moc se to utáhne a jak dlouho je oběť v poutech. Obecně ale moc stop nezůstává - pokud se to nepřežene.
Pokud nejsi v Praze, tak Ti asi nemohu s reálem ani pomoct ani poradit :-) Tady občas probíhají semináře a workshopy, kde se můžeš naučit základy i pokročilejší praktiky.

7.11.2009 18:02

dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak a kde sa dají objednat ty “Under The Bed Restraints Sport Sheets” - které jsou na tom přiloženém youtube videu.. díky moc!

V diskusi je 10 příspěvků, poslední příspěvek 15.9.2011 14:17 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012