Fleshlight - a její nebezpečný plagiát

Fleshlight - a její nebezpečný plagiát

MilanXD 23.5.2013

Fleshlight je stále a suverénně nejprodávanější umělá vagína na světě

Proto není divu, že se objevila celá spousta napodobenin a jen pokusů o napodobení, protože její tvar a funkce splňují požadavky mužů v plné míře. Různé napodobeniny pak splňují některé vlastnosti Fleshlight, ale ani jedna se originálu nepřiblížila úplně. To se ovšem nyní radikálně změnilo!

Čína je v patentovém pirátství neuvěřitelným profesionálem a tak není divu, že do tak úspěšného produktu se pustila plnou parou. Přestože má výrobce a prodejce z Austinu v USA spoustu patentů, tak se začala z Číny distribuovat naprosto věrná kopie Fleshlight. A bohužel se již objevila i u nás.

Výroba v Americe extrémně dbá na absolutní bezpečnost a nezávadnost použitých materiálů a vložky vyrobené z Real Feel super Skin mají za sebou celou řadu náročných chemických i biologických testů. Je to materiál, který v pirátských napodobeninách mnohdy obsahuje ftaláty, což je dost velké svinstvo na to, aby to člověk mohl bez obav pokoušet. Takže napodobení obalů, tvaru i funkcí je vcelku možné a našinec dá jistě přednost nižší ceně. Ale neexistuje tak nízká cena, aby se kvůli ní dalo riskovat zdraví - pokud přijde tak citlivá tkáň - jako je penis - do kontaktu s jedy, které mohou obsahovat podvodné vložky.

No a stojíme nyní nad velkým problémem. Plagiát je vizuálně tak dokonalý, že se rozdíly těžko identifikují a dovozce jí distribuuje za běžnou cenu, takže koncový zákazník nemá moc velkou šanci odhalit tento podvod náhodně.

První varování je samozřejmě nápadně nižší cena - to je pochopitelně ukázka, že není něco v úplném pořádku.

Co když prodejce levejch Fleshek nasadí cenu obvyklou? Za prvé je třeba si uvědomit, že nákupní hodnoty pravé a levé Fleshlight se liší pětinásobně! Takže i zisk je pětinásobný a to se bohužel v naší zemi stává podstatně důležitější, než zdraví občanů. A opravdu nevěřím tomu, že by to někdo prodával s titulkem:

Čínská napodobenina bez testů na ftaláty

a ještě to prodával za pětinovou cenu.

Takže se pokusím maximálně přiblížit identifikovatelné rozdíly.  

Rozdíly mezi originálem a plagiátem:

Originální balení Fleshlight Největší rozdíl je v tom, že když plagiáty se začaly plnit do plechových válcových obalů, ve kterých se dříve prodával originální výrobek Fleshlight, tak výrobce originální Fleshlight v tom okamžiku přešl na papírové obaly. Takže zjednodušeně - pokud Vám přijde Fleshlight v plechu - může jít o velmi starou zásobu a nebo je to s obrovskou pravděpodobností právě čínský šmejd. Takže v takové případě vřele doporučuji vrátit výrobek v zákonné lhůtě do 14 dnů. Pozor, obal výrobku musí být nerozbalený, jinak nemáte na vrácení tohoto zboží bez udání důvodů nárok. Jak vypadají nové obaly vidíte na obrázku vpravo.


 

Plagiát vs. originání Fleshlight Pokud již jste tedy obdrželi Fleshlight ve starém plechovém balení a hodláte si jí nechat, tak pro ty z vás zde uvedu několik rozdílů, mezi "plechovkou" plagiátorů a originál Fleshlight. Před otevřením je naštěstí markantní jeden dobře identifikovatelný rozdíl - a to v povrchovém laku. Originální lak má velmi zvláštní strukturu, která vyvolává dojem drsnosti až šupinovatosti, která se dá ověřit i na dotek.

Falešná Fleshlight má běžný lesklý lak a šupinky jsou barevně napodobeny jen na některých místech. Ovšem to platí především u řady "Girl" = u produktů, které mají okopírovaný tvar vagíny od slavných pornostar. Zelená hvězdička na fotografii ukazuje zřetelné místo s texturou o které píši.

 

Pár drobných rozdílů je také na obalech - ale pro posouzení je nutno mít pravý originál v ruce. Ten ale každý doma běžně nemá a proto tedy tato srovnávací fotografie. Na každé fotografii je hvězdičkou i nápisem označen plagiát a originál. Plagiáty červeně, originál zeleně.

Jak ukazuje fotografie v pravo, tak v plechovém balení má plagiát mnohem delší folii na vrchu, která drží a současně plombuje víčko. Originál jí má okolo 3cm a plagiát až 6cm. Dále je etiketa na obalu nalepena mnohem výše od spodního okraje tupy.

.


Rozdíl v závitech plagiátu Fleshlight a originálu Fleshlight Nepřehlédnutelný rozdíl po rozbalení 

Nepřehlédnutelným rozdílem u plastového obalu falešné Fleshlight je to pak tvar a kvalita závitu u regulačního ventilu. Originál jej má krásně hladký a stoupání má v jednom místě pouze dva závity s náběhem. Plagiát má minimálně tři závity a především jsou plné otřepů a nepřesností. Nekvalita je v tomto  místě velmi dobře rozeznatelná viz. obrázek.  

To je ovšem velký problém, protože tyto rozdíly najdete až po vybalení a tudíž si uzavřete možnost vrácení zboží do 14 dnů. Zde nezbývá než se obrátit na úřady jako je Celní správa, ČOI a podobně. Pro mnohé z nás je to ovšem dosti choulostivé téma a na to nepoctiví dovozci a prodejci spoléhají, že to nikdo řešit nebude.

 

Podobně těžko reklamovatelný rozdíl je ve vlastní vložce. To je pro Čínu asi největší oříšek, protože zkopírovat PC-ABS plastový obal je hračka, ale namíchat naprosto shodný patentovaný materiál včetně složení a barvy není tak jednoduché. Takže na vložce se již rozdíl bez laboratorních testů dá najít nejen v barvě, ale především ve vůni. Originální vložka téměř voní, nebo alespoň nijak nevadí. Falešná vložka má ovšem k vůni docela dost daleko a vzhledem k obsahu agresivní chemie se dá říct, že spíš smrdí - což se navíc časem radikálně zhoršuje.

 

Řada rozdílů je identifikovatelná bohužel až po rozbalení, ale pak se dá v velkou jistotou určit, zda jde o originál nebo podvod. Rozbalením sice zákazník ztrácí právo na bezplatné vrácení peněz v zákonné lhůtě 14 dnů, ale můžete zboží klidně vrátit jako podvedený zákazník. Dodavatel jej totiž vědomě označil jako značkové zboží, což je podvod, nekalosoutěžní jednání a zneužití ochranné známky a značky konkurence.

 

Závěr je jednoduchý a prostý:

U tohoto produktu bych nikdy nekupoval podle ceny a vždy bych využívalslužeb ověřených obchodníků.

Jelikož mě na toto nebezpečí upozornil můj hlavní sponzor = SEXSHOP.cz, tak nemůžu doporučit zatím nikoho jiného.

.

MilanXD    

 

 


Diskuse

Ftaláty - silikon

19.1.2014 00:51

Dobrý den,
dovolte mi zcela technickou reakci. Dle mého názoru, pokud je výrobek ze silikonu, není v něm použito ftalátů, protože nebezpečné ftaláty jsou již nyní v PVC průmyslu nahrazované alternativními polymery, které neobsahují změkčovadla, protože jsou samy od sebe pružné. Patří mezi ně např. polyetylen, polypropylen, polyreutan, SILIKON, atd.
Honza

V diskusi je 1 příspěvek, poslední příspěvek 19.1.2014 00:51 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012