Kegelovy cviky - zpevnění pánevního dna + pomůcky

Kegelovy cviky - zpevnění pánevního dna + pomůcky

9.12.2012

 Kegelovy cviky, zpevnění pánevního dna a poševní svalstvo

Úvodem bych si rád postesknul nad našimi odborníky a lékaři. Vzhledem k tomu, že je toto téma stále aktuálnější a populárnější, navštívil jsem celkem tři sexuology a čtyři gynekologie s řadou dotazů a konzultací k tomuto tématu a současně i s nabídkou spolupráce. Hledal jsem skutečného odborníka na toto téma pro vedení profesionální poradny nebo alespoň pro odpovědi na složitější dotazy. Vždy jsem se setkal s nadšením a uznáním, že se snažím, aby články na tomto serveru byly pod odborným dohledem a vždy jsem dostal řadu slibů, co všechno bychom v budoucnosti mohli podniknout. A vždy pak komunikace zmrzla jak půl litru vody ve zprávách TV Nova. (Pro ty, co to neviděli). Co mě ale docela děsilo bylo to, že nikdo z nich neměl ani ponětí, co všechno existuje na trhu za skvělé pomůcky pro toto cvičení a pro dosažení skutečných výsledků. Takže naši lékaři budou i nadále ženám radit, aby stahovaly prdelku a přerušovaly močení a nazdar bazar...

 

Ale zopakujme si co to jsou "Svaly pánevního dna" a co s nimi:

Co je pánevní dno si lehce najdeme na Wikipedii:

Panevní dno je tvořeno řitním zdvihačem spolu s fasciemi, svalem kyčlokostrčním a svalem kostrčním. Ohraničuje dolní okraj břišní dutiny člověka a rozděluje dutinu malé pánve od krajiny hráze. Je mediálně doplněno vazivově-svalovou destičkou trojúhelníkovitého tvaru. Protože se tu v těsné blízkosti setkává více složitých orgánových systémů (konec trávicí soustavy, dolní část uropoetického systému, pohlavní orgány), má složitou anatomii.

Předpokládám, že je vám to úplně stejně jasné jako mě a dovedete si to naprosto přesně představit.

Takže jinak - pokud váš život sestává ze sezení v autě, sezení v kanceláři, sezení u televize a pak konečně trochu ležení ve spánku, sportu se vyhýbáte a jste už třeba i po porodu, mohou se objevit následující potíže:

 • Ztráta intenzivních intimních prožitků
 • pohyb tampónu ve vagíně v době menstruace
 • lehký únik moči při kýchání, smíchu nebo sportu
 • nechtěné úniky větrů
 • silnější zvukové doprovody při souloži - úniky vzduchu
 • prolaps dělohy

 Z jednoho videa jsem čórknul pár snímků, které ukazují velmi přehledně kudy vedou hlavní části pánevního dna a že jasně obemykají močovou trubici i pochvu. Nejsou to svaly, které by se daly vycvičit třeba jako bicepsy, ale určité zpevnění a trénink okolního svalstva přináší skutečně nečekané změny a celková zlepšení.

 

Nejzásadnější změny po cvičení Kegelových cviků:

 • Snížení nebo úplné zastavení inkontinence
 • výrazné zlepšení sexuálních prožitků a dokonce u obou partnerů
 • zlepšení vzhledu pohlavních orgánů
 • celkové zlepšení držení těla
 • snížení zvukových efektů při souloži
 • může i snížit bolestivost zad a potíže s hemoroidy

 

Jelikož jsme tady především pro sex, tak je třeba vysvětlit - proč dojde k takovému zlepšení. Vagína má velmi často jednu výrazně nelogickou vlastnost. Při vzrušení se začne zvětšovat, uvolňovat a roztahovat. Pokud po velmi silném orgasmu zavedete prst dovnitř a ohledáte stěny, budete mít pocit, že máte prst v dutém gumovém balónku. Takže logicky vzato - při orgasmu dochází ke tření pouze v poševním vchodu a okolo kořene penisu. Nejsem úplným fanouškem autorů Masters a Johnson, ale z jejich jednoho výzkumu vyplývá, že v klidu má vagína hloubku v průměru 7-8cm a při vzrušení 11-12cm. Po 30 letech se tato číslo ověřila a došlo k ještě zásadnějším rozdílům = 6,8cm a 14,8cm. Po vzniku magnetické rezonance byla sledována vagína při styku a její zvětšení bylo 60-100%.  Ovšem nejde pouze o hloubku, ale především o její roztažení v objemu.

 

Pokud bude pánevní dno zpevněné, dokáže žena stáhnout svaly okolo pochvy tak, že uchopí penis po celé délce a sevře jej tlakem, který je pro partnera velmi příjemný a jasně identifikovatelný. Takový stah svalů pak nejen zvýší oboustranné tření, ale navíc přináší ženám silnější orgasmus, protože zapojí ty nejsprávnější svalové pletence, které se na orgasmu podílejí. Vagína má zjednodušeně 3 patra svalů za sebou a pokud se je žena naučí ovládat samostatně, dokáže partnera doslova podojit. A o tom to vlastně celé je...

 

Kegelovy cviky:

Základní cvičení spočívá ve stahování vnitřních svěračů = přerušované močení, ale to není naprosto přesné a navíc trénujete pouze při močení. Stahování pánve v průběhu dne je sice doporučováno, ale která žena na to celý den myslí a současně pravidelně a intenzivně cvičí? Z toho důvodu začala vznikat zápalava nejrůznějších pomůcek. Už v padesátých letech to byly ohlazené oblázky známé také jako "rumba koule", pak se hodně skloňovaly venušiny kuličky s jejich menšími a težšími verzemi = tantrickými kuličkami.

A pak se objevil boom pomůcek a dnes již je na trhu skutečná záplava možností  

 

Tomuto tématu jsem se už jednou věnoval při rozborce COME - jednoduchého vynálezu, který pomáhá nejen trénovat potřebné svaly, ale především naučí ženy zapínat ty správné skupiny svalů. Ovšem vedle Come a venušiných kuliček je na trhu spousta dalších pomůcek a prostředků, které ženám napomáhají dosáhnout lepšího stavu.

 

 

Třeba málokterá žena tuší, že krásně vyleštěný kamínek, který nosí na krku, je v podstatě primárně určen a vyroben pro posilování vagíny - stačí jej zavést do hloubky a snažit se jej udržet uvnitř. Pokud již sám nevypadává, pak klidně tahejte za provázek a držte silou uvnitř.

 

 

Ještě se vrátím k těm rumbakoulím - pro představu jak takové cvičení má vypadat, tak se zavádějí kamínky z leštěného nefritu. Jelikož v pochvě jsou tři patra svalů, tak se začíná vleže s nejmenším a po jeho zavedení se žena snaží jej dopravit pomocí stahu spodních svalů do větší hloubky a zase zpět. To se pak opakuje s většímu průměry (na fotografii jsou uváděny obvody). Takže jde cca o 3,5cm, 2,9cm a 2,5cm). Pak se trénuje v kleče a ve stoje. Skutečně vycvičené vagíny dokážou cvakat uvnitř s kamínky o sebe!

 

Podstatně modernější a elegantnější je souprava Medilady Violet. Tato sada vnitřních tělísek a dobře volených závažíček má dvě různě velké kuličky, které se zavádějí až na dno vagíny a tři různá závažíčka. Takže vzniká skutečně obrovská spousta kombinací, kdy je možné kombinovat i více závažíček. Takže dámy - začínáte s velkou kuličkou a nejmenším závažím a končíte s menší kuličkou a všemi závažími najednou!

 

 

A nejde pouze o to je v sobě udržet, ale vagína v kondici dokáže závažíčko uvolnit - pustit níž a opět vtáhnout nahoru! Samozřejmě takové cvičení se provádí ve stoje nebo v pokleku. 

Pro cvičení v sedu nebo vleže jsou vyvinuty různé typy válcových předmětů:

Ty, které se zasunují do vagíny a pak se brání jejich vytažení stahem poševních svalů.

   Mezi jednoduché a funkční pomůcky na posilování vagíny - Lust Trainer, který má mezi ostatními mírně větší průměr a je tak určen pro dámy s většími rozměry.
Produkty, které se zavádějí do vagíny a ženy se učí správnému stahu, při kterém nesmí docházet k zasunování či vysunování kontrolní tyčinky, ale k jejímu mávání nahoru a dolů.

   

  Dále pak existují kleštinová cvičidla

   

   

   

  A téměř nakonec to jsou nejrůznější elektronické a měřící pomůcky, které jsou vybaveny i elektrostimulací.

   

   

  Na závěr bych rád upozornil na vůbec nejúčinnější  a asi nejzajímavější pomůcku na cvičení, která všechny odborníky nadchla.

  Jedná se o výborný Swan Clutch, o který projevili všichni odborníci živý zájem. Veškeré výše zmíněné pomůcky předpokládají, že žena je rozhodnutá cvičit a také to dodržuje. Ovšem nikdo jiný než ona sama neví, zda to bere vážně a zda pravidelnost a zátěž je na správné úrovni. Swan Clutch je skutečným zlomem. Už jsem o něm jednou psal v pojednání o výrobci Swan, takže není třeba to vše znovu opakovat - snad pouze jeho unikátní funkci.

   

   

  Pod povrchem větší kuličky má velmi citlivý proporcionální tlakový senzor. To zamená, že již s mírným tlakem se v menší kuličce rozjede vibrátor a intenzita vibrací se zvyšuje přesně podle narůstajícího tlaku. Navíc v poměrně široké škále otáček, takže to funguje pomalu jako plyn u motoru. Efekt? - Velmi, ale velmi velký. Totiž k dosažení maximální intenzity je třeba mít svaly ve velmi slušné kondici a ženy, které to testovaly, si již po chvilce začaly stěžovat na únavu z té přemíry pokusů. Ovšem skutečně extrémní účinky jsou při orgasmu. Když žena masturbuje na klitorisu a současně má zavedený Clutch, tak se učí stahovat vagínu v nejlepším okamžiku. Orgasmus přichází, vagína se stahuje, vibrace se posilují, žena chce silnější vibrace, podvědomě stahuje silněji a ještě silněji a ještě silněji. Nastává bouřlivý orgasmus - ovšem po opravdu namáhavém cvičení, které vlastně probíhá ve stavu omezeného vědomí - ovšem s maximálním nasazením. Ženy poté pociťovaly velkou únavu až namožení celé oblasti. Podle odborníků je to pravděpodobně nejpřímější a nejkonkrétnější cesta k dokonalému posilování celé oblasti.

  No a nebyl bych to já, kdybych to nevyzkoušel při análním sexu - jako kontrolor změny stahů a otáček vibrátoru - také skvělá cesta

  Swan Clutch má jedinou nevýhodu - pokud jej důkladně nevypnete (několikanásobně), tak zůstane v nějakém prapodivném StandBy a velice rychle se samovolně vybije. Nepodařilo se mi zjistit konkrétní postup vypnutí, protože prostě někdy se to stane a je potřeba počítat s tím, že před akcí se bude nabíjet.

  POZN.: Je 1.7.2016 a Swan Clutch je daleko překonán!!! Absolutně nejúčinnější a nejmodernější pomůcka na procvičení poševního svalstva a pánevního dna je nyní

  Boom HiBall (odkaz)


   Aktuální nabídka pomůcek na posilování pánevního svalstva - zpevnění pánevního dna

   

  Tím jsem zakončil kapitolu Kegelových cviků pro ženy - ale existují i pro muže!

Kegelovy cviky pro muže

  V roce 1948 přišel doktor Arnold Kegel s léčbou a prevencí ženské močové inkontinence po porodu. Pravděpodobně se vám to líbí a zajímá vás to. Je to účinné, jednoduché a bezbolestné. Ovšem co mě opravdu překvapilo bylo to, že existují i Kegelovy cviky pro muže!


Typy Kegelových cviků pro muže

  Svaly, které se zapojují u mužů jsou okolo močové trubice a v oblasti mezi konečníkem a šourkem. Při močení zadržte proud moči na několik vteřin a měli byste při tom pociťovat i vtažení varlat do těla. Později na několik sekund (cca 5) stáhněte svaly a uvolněte - asi tak 20-30x za sebou. Po nějaké době můžete stahy prodloužit na 10 vteřin.

  Jako další cvičení je zvedání penisu v erekci - nejdříve se suchým hadříkem na penisu a pak si jej můžete pro zátěž i namočit.

  • Cvičte asi tak 3x denně po dobu cca 5 minut.
  • necvičte s plným močovým měchýřem
  • cvičení by nemělo bolet
  • nezatajujte dech
  • stahujte i břišní a stehenní svaly
  • nastavte si denní rituály pro cvičení = po snídani, v autě, v práci
  • cviky jsou doporučovány i po operaci prostaty pro obnovení optimálního stavu

   

  U mužů kegelovy cviky prodlužují výdrž při sexuálním aktu, posilují erekci, zlepšují pooperační inkontinenci, zvětšují množství a tlak ejakulátu a zlepšují intenzitu orgasmu. Pomocí dobře ovládaného svalstva pánevního dna je pak možné nastavovat okamžik orgasmu a přiblížit se tak partnerce pro současné vyvrcholení.

  Co je možná pro řadu mužů také důležité - upravují směr penisu v erekci jako u mladíků.  

   

   

  Zdroje: 

  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:TenDuinen_W%C3%BCrfel_Kegel.jpg

  http://www.bmj.com/content/319/7225/1596

   


Diskuse

zpevnění pánevního dna

20.5.2015 15:18

Dobrý den, pane Milane,
tak jsem narazila na Váš článek, je dobře napsaný, chválím moc. Věnuji se posilování svalů pánevního dna ve své provozovně v Ostravě. Šířím osvětu ženám jelikož s tímto problémem bohužel bojuje velké procento žen a nikde se o tom moc nemluví. A já se snažím mluvit :)).

Pohodové dny Vám přeji, Eva Nesrstová
fischerova.e@seznam.cz

Dotaz na autora článku

30.5.2014 09:38

Dobrý den,
i já děkuji za vysvětlení celého problému. Potřebovala bych ale nějaký podrobnější návod na cvičení se Swan Clutch. Jak začít, v jakých polohách, kolikrát denně a jak dlouho cvičit. Je možné mít Swan C. zavedený celý den a normálně s tím chodit? Nebo se to má používat jen vleže? Prosím o podrobnosti, jinak opravdu nevím, co s tím... Děkuji moc za odpověď.
J.

RE:Dotaz na autora článku

31.5.2014 00:44

Přečtěte si v sekci "Výrobci" povídání o firmě "SWAN", kde o výrobku Clutch nějaké povídání. V podstatě by asi bylo možné jej nosit jako venušiny kuličky, ale testovali jsme ho prostě u televize = v klidu a v leže.

V diskusi je 5 příspěvků, poslední příspěvek 20.5.2015 15:18 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012