Kožené pomůcky na SM - BDSM

Kožené pomůcky na SM - BDSM

MilanXD 5.11.2009

Kůže a SM pomůcky

Useň je pravděpodobně nejžádanější materiál pro výrobky na lehké i těžší sadomasochistické hrátky. Není divu – neoddělitelně k sobě patří.

Druhy nejčastěji používaných usní:

Hovězina:

Je to královna SM kůží. Je pevná, trvanlivá, stálobarevná.

Teletina

Je krásná kůže, která velmi rychle získává krásnou = "oleštěnou" patinu. Je vláčná a vytahuje se.

Kozina

Může být jemná i hrubší. Starší kozina má často hrubší povrch, kozlečina je velmi jemná. Používá se především na rukavice a některé typy masek. Při navlhčení může nesprávně vyčiněná kozina zapáchat.

Vepřovice

Se používá pro SM pomůcky vyjímečně. Je nestálá, trhá se, tvrdne a proto je nejlevnější.

 

Základní typy SM pomůcek:

Bondage

Pouta

Kožená pouta na bondage patří rozhodně do základní výbavy pro tento druh zábavy. V drtivé většině se vyrábějí z pevné hověziny. Nejlevnější modely jsou z jedné vrstvy 2 - 4mm silné kůže a spodní strana (rub) je v přímém kontaktu s pokožkou. Lepší modely mají podšití - často i v jiné barvě. Podšití (podlepení) bývá z plsti (filc) nebo jiné, jemnější usně. Plsť je většinou trvanlivější, ale při zpocení může zapáchat nebo tvrdnout.  Podšívkové usně se zase otírají a při propocení tvrdnou. Ovšem tyto závady jen minimálně ovlivňují použitelnost výrobku. Řemeny na poutech musí vždy být z pevné kůže. Prošívané řemeny z měkké usně (i z několika vrstev) se časem vytahují a otvory pro jehly přezek se protrhávají. Přestože je pevnost kožených pout vysoká, tak zavěšování je možné výhradně u takových modelů, které jsou k tomu speciálně určené! Většina výrobců myslí na bezpečnost a upevňovací oka na pouta přidělávají méně kvalitní kůží. To je z toho důvodu, aby se mohla oběť v případě jakékoliv nehody nebo nevolnosti partnera sama osvobodit. Samozřejmě to nejde hned a rychle, ale cyklickým namáháním = trháním, se závěsy většinou uvolní. Stejně tak ocelová oka nebo "déčka" se používají často pouze sevřená = nezavařená.

 

  

 

 

Pouta určená na zavěšování jsou speciální - s madly na možnost držení rukama.

 

 

 

Nepodložená (surová) pouta se málokdy dají skutečně utáhnout a minimálně u nich hrozí zaškrcení tepen. Něžně podložená pouta měkkými materiály nebo dokonce kožešinami obepnou zápěstí či kotníky velmi pevně a stlačují tkáň homogenně - hrozí větší nebezpečí zaškrcení a taková pouta by se neměla výrazně utahovat.

 

  

Kukly a masky na BDSM

Masky na obličej a celohlavové kukly bývají z hověziny či teletiny. Hovězinové kukly jsou pevnější a tvrdší. Bývají výrobně tvarovány podle obličeje. Teletina se přizpůsobí tvaru obličeje sama a u ní se jen  upravuje celkový střih.  Zipy na ústech by měly mít spodní "légy" pro zabránění kontaktu rtů ze zuby zdrhovadel. Každá kukla by měla mít chráněné otvory pro dýchání ústy nebo nosem. Kožené kukly doplněné o nafukovací vaky musí být z velmi kvalitní kůže, ideálně tvarované.  

 

 

 

 

Druky pro klapky na oči by měly být jemně spojitelné, aby nebylo nutno vyvíjet příliš velký tlak proti lebce.

 

 

 

Postroje - SM fetiš

Vyrábějí se především z řemenové hověziny, která je pevná a velmi hezká. Využívají se hlavně jehlové přezky. Utahovací systémy pomocí dvou kroužků nejsou vyloženě pevné a stabilní.

 U pout i u postrojů platí pravidlo ověření alergií na nikl, který je obsažen ve většině kovové galanterie. Nýty často procházejí pouty či řemeny a jejich spodní díl je v přímém kontaktu s pokožkou. Pomůcky, které mají nýty bez obsahu niklu, mohou být dražší.

SM fetišistické oděvy a korzety  jsou velmi oblíbenými doplňky a je u nich třeba dbát prevence proti propocení dodáváním dostatečného množství tuků. U korzetů je to možné i formou výživných sprejů.

 

 

  

Roubíky

Jsou pravděpodobně nejméně bezpečnými koženými pomůckami. Přímo do úst se dostávají konce usní, kde dochází k uvolňování látek, ale po použití usně ztvrdnou a při dalším používání je to pak zraňující a nepříjemné. Jste-li laici - nemylte se. Masochisté nepotřebují bolest a nepříjemnosti, které nemají rádi. A potrhané koutky úst od ztvrdlé usně nepatří mezi vyhledávaná příkoří. Proto se již vyrábějí roubíky, u nichž jsou kuličky navlečené na bezpečné silikonové hadici a nedochází ke kontaktu s kůží. Bezpečný roubík má navíc pojistné druky, jejichž uvolněním okamžitě odpadne v případě nevolnosti.  

 

 

Spanking

Bičíky a biče vhodné pro SM hrátky

Na bičíky se používá často chromem činěná useň, občas teletina a u levných je to kozina. Čím je useň jemnější, tím lépe bičík vypadá a tím méně vydrží. U velmi jemných kůží se povoluje pletení rukojetí a zakončovací turbánky. Dvojité oddělené plácačky na konci bičíku jsou určeny především pro "lidské využití". Vytvářejí silnější zvukový efekt při dopadu a zmírňují následky.  Samotné plácačky by neměly být z příliš tvrdé usně a neměly by mít jasné hrany. .  Používání originálních bičíků na koně je proto velmi nevhodné - snad pouze jako ozdoba na nošení. Bičíky na SM mají také měkčí laminátové jádro, jsou pružnější a ohebnější.

 

Délka a pružnost bičíku závisí na druhu použití. Velmi pružné jádro s větší délkou tvoří poměrně nepřesný celek - tedy čím pružnější, tím je lepší kratší délka. Oblíbené jsou minibičíky, které jsou až o polovinu kratší, tenší, měkčí, ale naprosto přesné. Vzhledem k jemnosti plácaček se používají především na citlivá místa = bradavky a spodní intimní partie.

 

 

 

Biče jsou bez tvrdého jádra = ohebné již od rukojeti. Jejich duše se vyrábějí ze speciálních  provazů a kožených řemenů. Rozdíl mezi bičíkem a bičem je především v jejich dopadu, kdy bičík účinkuje především plácačkou, ale bič po celé své délce, přičemž dochází k urychlování jeho konce rozbalovaním po těle. Nejběžnější a nejžádanější je bič Nahajka  75cm v černé nebo rudočerné kombinaci. Jeho skladování a nošení je jednoduché, zakončen je neuvolnitelným sedlářským zámkem se dvěma nebo čtyřmi řemeny. Tato délka je jednoduchá na ovládání. Další velikostí je  100cm, 125cm a 150cm. Stovka a stopětadvacítka jsou délky pro zručnější, protože s délkou klesá jejich přesnost. Stopadesátku ovládá několik našich zákazníků skutečně bravurně a využívá se především dvěma způsoby. Při přímé ráně se využívá letící smyčka, která se za letu vyrovnává a urychluje. Na tělo pak dopadají pouze koncové řemínky, ale vysokou rychlostí. Postavení musí být na přesnou vzdálenost a tento typ spankingu je třeba dlouho trénovat. Ještě náročnější jsou ovíjené údery, kdy je postavení bližší. Bič pak dosedá na tělo cca v 1/3 od svého konce a nastává ovíjení okolo těla a urychlování koncovky. Ta by pak měla dopadnout na předem zvolené a přesně odhadnuté místo. Lze tak provádět spanking na odvrácené straně těla partnera či partnerky, či dokonce s ovinutím okolo celého těla = o 360stupňů. Koncovka už pak ale má skutečně vysokou rychlost a je třeba dbát velké opatrnosti, aby nedošlo ke zranění.  

 

Důtky na SM

Důtky se dají vyrobit ze spousty materiálů. Proto je možné vlastnit extrémně jemné důtky, jejichž dopad nevyvolává bolest ani při silném úderu - pouze vydávají hlasitý zvukový efekt při dopadu. Na druhou stranu je možné sehnat důtky tzv. "se zbrojním průkazem", jejichž i lehký dopad vytváří extrémní bolest.

Nejjemnější důtky se vyrábějí z tenké a lehké skopovice. Tato useň nemá vrozenou pevnost a řemínky se mohou časem poškodit. Přesto jsou ale velmi oblíbené právě pro začátečníky a něžné SM.

Střední důtky jsou většinou z hovězinových řemenů, provázků, silikonových hadiček apod.

Velmi tvrdé důtky jsou z hovězinových tvrdých vazů s jasnými hranami, tvrdých provazů, gumových profilů a dokonce ocelových lanek.

Pevnost rukojetí je obdobná jako u bičíků. Účinnost dopadu řemenů lze zvýšit promazáním řemenů tukem určeným na usně. Značný efekt také vyvolávají uzlíky na konci řemenů.

 

 

 

SM Plácačky

Plácačky se vyrábějí především z pevné a těžké hověziny. Některé levné produkty používají vepřovici, ale ta není příliš vhodná. Některé plácačky mohou být ohebnější  - ty napodobují dopad opasku - ovšem s výrazně vyšší bezpečností. Opačný druh je naopak velmi tvrdý - ty napodobují Paddle - tedy dopad podobný dřevěné obdélníkové plácačce.

 

 

Luxusní plácačky mají na jedné straně kožešiny pro využití pravidla "Cukr a bič". Po pálivém úderu následuje velmi něžné a příjemné pohlazení kožešinou. Plácačky by neměly mít ostré rohy = měly by mít zakulacený tvar.

 

 

Každý tento nástroj by měl mít zápěstní poutko, vhodné k udržení nástroje v ruce a na zavěšení.  

 

 

SM obušek - jeden z nejtvrdších nástrojů vůbec.

Jeho původ je z konce 18.století a používal se jako biják na odhánění toulavých psů. Novodobá verze se liší pouze vyloučením kovu na rukojeti a šití nítěmi a nikoliv koženými řemínky. Je až z šesti vrstev různých kůží a pro jeho kónický tvar se šije pouze ručně. Jeho dopad je extrémně bolestivý a zanechává markantní stopy. Vzhledem k jeho relativní bezpečnosti (s možností úderu i na hlavu), skladnosti a vysokým účinkům se často používá jako osobní sebeobranná zbraň pro běžné nošení nebo do automobilu.  

 

Údržba a hygiena SM pomůcek

Tato činnost je velmi podceňována a přitom jde o nemalé riziko v případě jejího zanedbání. Zvlhlá useň je ideální prostor pro různé nečistoty a především bakterie.

Obecná pravidla:

 • Usně se nesmí máčet ve vodě, prát a čistit agresivními chemikáliemi.
 • Tvrdou lakovanou useň je možno otírat vlhkým hadříkem.
 • Měkké usně se nesmí od hadříku promáčet.
 • Usně je nutno promazávat speciálními tuky  - neztratí vláčnost a zabraňuje se tím průniku nečistot.
 • Usně je třeba dezinfikovat. Dezinfekce obsahující alkohol nesmí působit příliš dlouho!
 • Usně je možno potírat čistým lihem pro dezinfekci a pak setřít a ošetřit tukem
 • Řemeny jsou velmi namáhané pod přezkami - promazávání je třeba provádět intenzivněji.
 • Vlhkost na kovové galanterii může způsobovat korozi.
 • Nástroje na spanking pro různé osoby je třeba vydezinfikovat při jejich vystřídání.
 • Semišové či štípenkové materiály se špatně čistí a dezinfikují.
 • Vytažení usně podpoří mírné navlhčení lihem.
 • Na usně se nesmí používat sekundové lepidlo!
 • Usně se dají s opatrností žehlit přes papír.
 • Zkrystalizovaná sůl z potu se z usně odstraňuje velmi těžko
 • Nástřik speciálním sprejem proti vlhkosti zvýši životnost a bezpečí kožených produktů.
 • Chromem činěná useň nepatří do úst a na sliznice!
 • Přestože je useň prodyšná, nepostačuje na dostatečné dýchání (celohlavové kukly).
 • Kožené spodní prádlo se nedá prát. Je třeba používat další kalhotky nebo hygienické vložky
 • Rozpouštědla poškozují barvu i strukturu usní.

  

Vyzkoušená firma na jakoukoliv údržbu kůže je Collonil.

Některé produkty pochází z eshopu MHSexshop

a převážná většina se dostane velmi brzy do nabídky Sexshop.cz

 

MilanXD

 


Diskuse

Díky..

20.1.2011 17:14

Díky za informace, spoustu věcí jsem vůbec netušil... Jak poznám useň, která byla činěna chromem?

V diskusi je 1 příspěvek, poslední příspěvek 20.1.2011 17:14 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012