Latex fetish (fetish), latexové oblečení z latexu

Latex fetish (fetish), latexové oblečení z latexu

1.9.2009

Oblečení z latexu, latexové modely a fetiš (fetish) na latex, latexové prádlo

Slovo latex má v naší zemi hned několik významů. U starší generace vyvolává vzpomínku na zvláštní trvanlivější nátěry stěn a u mladších pak filmové masky, prezervativy, lékařské rukavice a především extrémně lesklé oblečení spadající do eroticky laděných fotografií. Vcelku je zajímavé, kolik lidí u nás si plete latex s oděvním materiálem zvaným Lack.

Lack

je směs polyamidu a polyurethanu a někdy polyesteru. Jsou z něj vyráběny extrémně lesklé oděvy, ale největším rozdílem je to, že jde v podstatě o textilii a oděvy se z něj prostě šijí. Zdaleka není tak pružný, je velmi náchylný na chemické látky a různé moderní nápoje. Ve švech se může trhat a při schnutí po vyprání se může lesklou plochou slepovat. Na druhou stranu je jednoduše oblékatelný, není třeba jej leštit a je především levnější.

 

 Latex

Latex je v podstatě přírodní látka vyráběná z čistého kaučuku. Teprve vyšší obsah proteinů, urychlovačů, merkaptobenzthiazolu, tetrametylthiuramdisulfidu nebo jiných chemikálií thiuramové skupiny jej v některých případech dělají alergenem. Je zajímavé, že stejnou rychlostí jakou přibývají alergici na latex se i zvyšuje počet vyznavačů latexových oděvů. Pokusím se vysvětlit proč, ale předem upozorňuji, že je to pouze moje hypotéza a nezakládá se na žádném vědeckém bádání.

  Ukázka výroby latexových balónků. Výroba stříkaných (máčených) oděvů bude velmi podobná.

 

Latex a fetish 

Materiálové fetiše jsou velmi rozšířené a často se vyvíjejí a rozvíjejí různými směry. Někdo miluje hedvábí, satén, samet, nylon, vinyl, PVC, lycru, kůži.... Fetišisté často přecházejí k náročnějším materiálům, nebo se pohybují mezi nimi, ale jako všechny cesty vedou do Říma, tak většina fetišů vede k latexu. Schválně jsem se vyptával řady lidí, ale třeba cesta od kůže k latexu je velmi běžná. Opačný případ jsem ale nezaznamenal ani jeden. Netvrdím, že to není možné, ale fenomén latexu to jen potvrzuje. Tak sakra, proč to lidi tak šíleně chytá a už nepustí? Není to až divné?

 

  

Latex v ČR

 

Naše latexová scéna je poměrně bohatá, ale vzhledem k tomu, že latex se spíše řadí mezi úchylky než druh módy a fetišismus je u nás na hraně normality a spíše odsuzovaný, tak se naši latexfetišisté nijak veřejně neprojevují. Na erotický veltrh v Berlíně přišla spousta lidí v latexovém oblečení a nikdo se nad tím nepozastavoval. Na naší Erotiku v Praze by to asi nikoho ani nenapadlo tam takhle vtrhnout. Občas v Praze a hlavně v Brně pořádají party příznivců latexu menší i větší párty, bez možnosti přístupu veřejnosti a za přísných registračních systémů. Že to uměj je jisté již na benneru - který jsem si od nich vypůjčil. Původně jsem uvažoval, že bych o české latexové scéně natočil dokument, ale obavy z přílišné popularizace a odtajnění některých aktérů to zatím trochu komplikují.

 

Každopádně další velká akce se chystá na 7.11.2009 v Brně a na stránkách FGP je možno získat všechny potřebné informace i provést registraci.

 

Latexové prádlo - vlastnosti

Po vybalení latexového oděvu přichází první šok. Je to matné, ošklivé a vyloženě to smrdí gumou. Není divu - čistá guma to totiž je! Může to vypadat i jako duše z kola.  Dále jsou začátečníci často udiveni velikostí, která jim připadá velmi malá. Mezi základní vlastnosti latexu ale patří úžasná přilnavost, příjemné upnutí těla a výrazné zdokonalení postavy. To bude jeden z důvodů, proč je latex tolik oblíben. Veškeré ostatní materiály totiž tělo pouze zakrývají, kdežto latex je skutečně formuje. Nositelé latexu se v něm cítí příjemně, rajcovně, jsou sami se sebou spokojenější a pochopitelně vyhledávají i podobně zaměřené protějšky, protože stejně vzrušující je i pohled na partnera či partnerku. Latexový oděv je na těle natolik těsný, že vytváří jakousi druhou kůži - přičemž se osoby cítí nahé i dokonale oblečené.


Co je možná velkým překvapením je teplota v tomto oděvu. Latex nemá nijak významné izolační schopnosti, a pod ním se vytváří slabá vrstva potu. Ten může být poměrně rychle ochlazován i ohříván, a tak je důležité, jaká je vnější teplota v místnosti. Je-li přetopeno, dojde k výraznému pocení, ale v běžné pokojové teplotě je latex nositelný poměrně dlouhou dobu. Kámen úrazu nastává ve studené místnosti, kdy dochází brzy k výrazným pocitům chladu.

  


Latexové oblečení může být v jakékoliv barvě, ale nejčastější je černá, červená, modrá a dále další již méně používané barvy - především na speciální extrémnější modely.  Stranou všech barev zůstává transparentní (bezbarvý, průhledný) latex. Čirý latex časem žloutne až hnědne, a používá se velmi často u fetišů okolo klinik sexu.

 

  

Latexové oblečení - oblékání

Existují dva základní způsoby oblékání latexového oblečení:

Suché oblékání latexu s pudrem

Tento způsob se považuje za starší, ale stále je velmi často používán. Jde o běžný neparfémovaný pudr, nebo i mastek. Vnitřní strana oděvu se důkladně popráší a zbytek se vysype zpět do nádoby. Pak se doporučuje nanést pudr rukou i na tělo, ale není to vždy nutné. Pudr vytváří kluzkou vrstvu mezi pokožkou a gumou oděvu a výrazně usnadňuje vzájemné posunování oděvu po těle.

 

 

 Mokré oblékání s lubrikantem

Pro tento způsob se používá zásadně lubrikantu na bázi vody. Latex je velmi citlivý na kontakt s tuky nebo oleji! Lubrikant se nanáší na tělo, které poté do oděvu příjemně rychle vklouzne. Vřele doporučuju si lubrikant v dostatečném množství objednat rovnou s vybraným oděvem, protože po rozbalení je touha po vyzkoušení okamžitá.

 

 

Natahování větších latexových dílů

Největším kamenem úrazu všech nováčků jsou nehty, prstýnky a nepřiměřený tah za okraje oděvu. Proto se doporučuje používat při oblékání rukavice také z latexu, nebo i bavlněné rukavice, např. z tanečních. Latex je neprodyšný materiál, a proto je nutné, ihned od počátku počítat se nepříjemnými vzduchovými bublinami a přetočením dílů na těle. Vzpomeňte si, jak dámy oblékají například punčochy a oděv, shrňte nebo i srolujte, a začínejte od prstů důkladným vytlačením veškerého vzduchu a postupným rolováním nebo vytahováním vzhůru. A dostáváme se k druhému důvodu oblíbenosti latexu. K oblékání je to totiž téměř vždy potřeba dvou osob. A oblékaná osoba je pochopitelně nahá. Samotné nanášení lubrikantu nebo pudru již znamená výrazný sexuální kontakt a celá činnost je pomalá i něžná. Opačný směr = oblékání - má pro erotiku zvláštní "nový" význam a zkrášlování partnera či partnerky vyvolává poměrně silné vzrušení, které ovšem nemá přímý sexuální zdroj - spíše je to úžasné mazlení a spousta krásných dotyků. Pokud se obléká vrchní oděv přes hlavu - pak se doporučuje umístit napřed jednu paži, pak protáhnout hlavu, a nakonec i druhou ruku. Po "hrubém" oblečení latexu dochází k tzv. ladění oděvu. To je různé rovnání záhybů a vlnek, pootáčení celých částí pro úplnou symetrii. To se nesmí dělat místním tahem za vlnky, ale záhyby se roztírají tlakem celé dlaně a cyklickým hlazením na větší ploše. To vytvoří pochopitelně další vlnu příjemna a mnohdy se oděv ladí i tehdy, kdy už je dokonale vyladěn... Oblékání latexového oděvu je prostě erotický rituál a rozhodně to není jen "hupsnutí do tepláků".

 

Latexové oblečení - Lesk

Atraktivita latexu je především v jeho vysokém lesku. U dobře oblečeného a skvěle vyleštěného modelu si občas nejste jisti, jestli nemá nositelka (nositel) na sobě ty šaty namalované. Levnější latex je podstatně matnější, a vždy je nutno jej doleštit. S latexovými oděvy je nutno objednat i speciální leštící přípravky, které mohou být v tekuté formě nebo jako spreje. U sprejů si prosím, vždy pečlivě přečtěte návod a řiďte se jím. Zasažení očí může vyvolat komplikace, a proto vždy stříkejte odspodu a sledujte rozptyl stříkané látky. Dlaněmi se poté látka roztírá po celém těle a dolešťují se detaily. No už jsme zase u toho. Když jsem já oblékal partnerku (samozřejmě jsem to taky zkusil), tak jsem jí vyleštil prsa, zadeček i předeček tak, že ten rozdíl byl až trapně viditelný, a musel jsem pak doleštit i ten již ne tolik důležitý zbytek těla

 

 

Při leštění pamatujte především na vaši páteř a mozek. Pokud si totiž na plovoucí podlaze, PVC nebo hladké dlažbě nedáte pod oblékanou osobu do velké šířky noviny, tak se stane podlaha takovou klouzačkou, že je to podobné jako náhodné stoupnutí na skateboard v tmavé předsíni. Následuje pád na záda a řacha hlavou o zem (taky osobní zkušenost!). A navíc to nejde pořádně umýt ani silným saponátem.

 

 

Jste již oba oblečeni? Naleštěni? Máte na posteli PVC prostěradlo?  - Tak se podívejte do rozkroku. Drtivá většina kalhotových obleků má v rozkrocích vlepený zip, u sukní už nutný není. Nádherně klouzavé milování pevných a eroticky přitažlivých postav může začít. A věřte tomu, že je to fakt neskutečný zážitek. A nebojte se, pěkně jí plácnout po té naleštěné a kulaté prdeli! .... No - raději se vrátím do reality

 

Latexové obleky - svlékání

 

Svlékání by mělo být stejně pomalé jako oblékání. Hrajte si s tím. Nežeňte se za nahotou jak za letadlem. Velmi upnuté modely nebo kombinézy se dobře svlékají pod teplou sprchou, kdy voda vytvoří dokonale oddělující vrstvu, a z oděvu vyklouznete jak vystřelená třešňová pecka.

 

 

 

 

Latexové oblečení - poškození

Latexový materiál je choulostivá látka a je třeba vždy postupovat s velkou opatrností. Pokud nastane okamžik destrukce a guma praskne  - a pozor, stačí i miniaturní trhlinka! - pak je nutno ihned zastavit veškerou činnost, a místo stáhnout rukama a prasklinku přelepit silnou a dobře držící lepenkou. Poté oděv opatrně svléknout a poškozené místo minimálně namáhat. U nás existuje řada soukromých výrobců latexových oděvů a většina z nich v rámci své stavovské cti vám prasklinku opraví a samozřejmě nejspíš prodá další kousek do Vaší sbírky

 

Latexové oblečení - hygiena

Po svléknutí latexového oděvu (a po sexu) opláchněte všechny díly pod teplou vodou a můžete použít i trochu mýdla. Jemným hadříkem odstraňte případné nečistoty, které voda neodplaví. Oděv umyjte důkladně i z vnitřní strany a vždy jen stírejte nečistoty. Nedrhněte, ani příliš netlačte. Nakonec vše opláchněte čistou vodou a suchým nechlupatícím hadříkem setřete veškeré kapky. Oděv nechte doschnout na klidném teplejším místě na širokém ramínku bez jakýchkoliv hran. Pamatujte, že pro latex je přímé sluneční světlo vražednou záležitostí - a to i přes okno. Dále je nebezpečný otevřený oheň i vyšší teplota u kamen. Oděv musí být sušen rozdělen = veškeré plochy by měly být odděleny, aby se neslepily. Na omývání a dezinfekci latexu je možno zakoupit specializované přípravky.

 

Oblečení z latexu - skladování

Nejdoporučovanější uskladnění je v černém igelitovém obalu. Jde především o ochranu před slunečním zářením, které latexu fakt neprospívá. Někteří fajnšmekři doporučují oděv propudrovat, jiní jej potírají silikonovým olejem. Nedokázal jsem objektivně rozhodnout co je lepší - tak se rozhodněte sami. Každopádně umístěte oděv do velmi tmavého prostoru bez výrazné vlhkosti a vyšší teploty. Velký pozor dávejte na jakékoliv kovy, usně a některé plasty, které mohou při dlouhodobém kontaktu s latexem poškodit jeho strukturu. Dále jsou nebezpečná tenká ramínka s ostrými hranami, která mohou trvale vymáčknout nevzhlednou bobuli, třeba na rameni. Oděv neskladujte pod tlakem (vespodu skříně pod přezkáčema) a pokud je složen do komínků, tak jej občas poskládejte do jiného tvaru tak, aby se hrany a ohyby neopakovaly na stejném místě.

To vše se všeobecně doporučuje. Tak jsem se šel teď podívat do skříně, kam jsme před rokem nacpali latexové minišaty - bez pudru, bez silikonu a bez černého pytle. Na první pohled jim nic není - takže to nebude asi tak horké, ale vy to tak dělat prostě nesmíte!

Na našem trhu existují firmy, které mají latexové oděvy ve skladu i mnoho let a v ohybech jsou už tyto oděvy doslova zpuchřelé. Pokud si objednáte nějaký latex, tak ještě před oblékáním zkontrolujte jeho povrch především v ohybech, mírně jej natáhněte a sledujtu strukturu gumy. Budou-li na ní vrásky, bude-li mít výrazně jinou barvu nebo dokonce bude guma poškozená - vraťte to rovnou! Ale musíte to stihnout do 14 dnů doručit prodejci a pak je povinen vám vrátit peníze i bez udání důvodu.

 

Už o latexu víme všechno - tak jdeme nakupovat

 

 

 

 

 

 

 

 

Začátečníci - Abyste si vyzkoušeli vlastnosti latexu, doporučuji udělat poprvé malý nákup základních a rajcovních oděvů a doplňků. Úplný základ jsou asi dlouhé latexové rukavice, latexové punčochy, trenky, slipy, kalhotky nebo minisukně. V drtivé většině jde o stříkaný latex = tekutý latex se vstřikuje do formy. I když má výroba pečlivě vymyšlenou technologii, tak jde o levnější = základní modely. Jednak je výroba méně náročná a pak je cena vázána i sílou materiálu. Různým stékáním materiálu (i v otáčené formě) se nedá naprosto přesně tloušťka materiálu udržet. Stříkaný latex je v okamžiku prodeje vždy matnější, tenčí a zranitelnější.

 

 

Pokročilí - již upřednostňují vznosnější a luxusnější modely. Ty se vyrábějí většinou na míru a především se lepí z dokonale jednotné metráže. Takový latex je silnější, pevnější, podstatně lesklejší (mnohdy se už nemusí leštit) a především podstatně dražší.

Takže latexbažanti! - Hupky dupky pro nějaké základní vyzkoušeníčko a sami uvidíte, jak rychle se vám naplní skříň tou úžasně voňavou gumou.

 

 

 

Fetish a latex - proč vlastně?

Poslední slova poslední věty minulého odstavce vás asi překvapila. Už chápete, že je to asi fajn... Oblékat a leštit, sex dvou sklouzků na PVC prostěradle asi taky není k zahození, pevná prsa, břicha i zadečky.... Budiž. Ale pořád tam nějak chybí to, co těm lidem blbne hlavu - že? Taky mi to vrtalo bedýnku a tak jsem vytvořil vlastní hypotézu, která nejspíš zvedne mandle latexmaniakům, ale která mi jako jediná dokáže tento fenomén vysvětlit.

Máme za sebou výběr modelů z katalogů, čekání, příchod balíčku, rajcovní oblékání, ještě rajcovní rovnání, nejrajcovnější leštění a ... sakra vypotřeboval jsem stupňování na luxusní a dlouhé předehře a nezbylo mi nic na sex... No tak nakonec milování nejvíc z nejvícových. Stačí si vzpomenout na zadní pohled na prdelku v lesklém latexu, jak to všechno klouže, leskne se, jak hledáte bradavky hlazením pevného obalu na prsou, jak  plácne dlaň o zadeček. Takový sex je fakt jiný. Je to zvířečtější, máte víc zatnuté zuby, líp si zařvete... Jste najednou v tom latexu úplně celí - je to jako latexová zorbakoule, ze které se dá uniknout jen skulinkou zvanou orgasmus. No, a tohle všechno samo o sobě je dost pádným důvodem vyvolání Pavlovova reflexu na vůni gumy. Krásně je to vidět na dámách, které vstoupí do pneuservisu a rozkošně se jim rozchlípne chřípí a kdoví co ještě

Ale to pořád ještě není ta moje hypotéza - ta spočívá v tom, že latexový catsuite je de facto neprodyšný obal  celého těla. Takže kůže najednou nedýchá. Ohrožení života nehrozí - tak zoufalý nedostatek kyslíku to není, ale přece jen dochází k určitému nedokysličení mozku. Nikomu to neříkejte - ale nedostatek kyslíku výrazně umocňuje orgasmy. Takže, podle mě, se Ti gumáci normálka a nenápadně při sexu dusí, a to je žene do složitějších modelů a větší euforie a většího nadšení a do catsuitů, ze kterých už koukají jen oči, a ty si pak taky zalepí. A to bude takovej mazec, že to asi taky vyzkouším...

 

 

Latexové oblečení na veřejnosti

Vyrazit v latexovém Catsuitu na Václavák by byla zcela jistě odvaha, ale pravděpodobně by neznamenala žádné větší pozdvižení, jen se s Vámi pár nadšenců vyfotilo. Tak jsme otestovali naši veřejnost a holky si vzaly na sebe latexové minišaty a nějaké punčochy a vyrazili jsme na Štvanici. Naprosto nic. Ani nevím, jestli si toho oblečení lidi nevšimli nebo jestli je to běžné a už se nad latexem nikdo nepozastavuje.

 

 

 

 Trochu šokující jsou i některé extrémní latexové nápady - a tak je možné mít opiercovanou vagínu místo úst a pro velmi náročné požitkáře v oblasti pissingu a WC otrokářství mít na hlavě i třeba roztomilý pisoárek... Docela bych chtěl vidět jak by se tvářil instalatér, kterého bych zavolal na ucpaný odpad

 

 Závěrečné latexové poučení:

  1. Nikdy nepoužívejte oleje, tuky a vazelíny
  2. Pozor na sluneční záření
  3. Pozor na otevřený oheň a vysoké teploty
  4. Latex nedávejte do pračky ani do sušičky
  5. Latex se nežehlí!!!! Ani blodýnky!!!
  6. Nepoužívejte na čištění rozpouštědla a silné čisticí prostředky
  7. Pozor na kontakt se všemi barevnými kovy, usněmi a plasty, a to i pro případ druhotného kontaktu (z rukou)
  8. Nestříkejte latex nad hladkou a nezakrytou podlahou - bude vás z toho bolet hlava!
  9. Kožní změny, pálení a svědění konzultujte s lékařem nebo alergologem

  

Jeden z velmi zajímavých obchodů:  MH Sexshop – latexové oblečení

 

autor = XD 

Považujete-li tento článek za dobrý a přínosný, doporučte jej prosím zasláním odkazu svým známým - případně umístěním našeho banneru  na Vaše stránky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Diskuse

Degradace latexu

11.12.2018 00:55

Myslim ze vlastnosti a chovani latexu jsi tady celkem verne vystihl. Ze pod UV paprsky starne mnohem rychleji je fakt,ale vetsinou v praxi to pradlo slunci zas tolik nevystavujem. Vyrazne ho vsak poskozuji i oleje a tuky- v praxi se jedna o tuky vylucovane pokozkou spolu s potem, obzlaste pri povedene akci... Pokud pak zanedbate jeho "vyprani", ulpely tuk vam vase pradlo (hlavne kolem hlavy) bude potichu zrat i kdyz bude okolo tma jak v prdelce

neopren

30.10.2012 23:43

Zkuste i neoprenové kombinezy na potápění!)) super!))

otvory

15.9.2010 22:16

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné vystřihnout třeba do latexových legín otvor v rozkroku. Je mi jasné, že by musel být zastřihlý do kulata, ale stejně nevím, zda by to vydrželo.

PS: jinak supr web. Moc mi sice neni, ale o oblasti sexu mám už nastudováno celkem hodně. Taky díky tobě =) Chtěl sem si taky založit web o sexu, ale s takovoudle konkurencí to snad ani nejde. Jen tak dál =)

V diskusi je 6 příspěvků, poslední příspěvek 11.12.2018 00:55 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012