Masáž prostaty

Masáž prostaty

MilanXD 13.4.2009

Prostata - předstojná žláza

Prostata, předstojná žláza - co to je?

Je to zčásti svalovina a zčásti žláza. 30-50 žlázek je obklopeno svalovinou a vycházejí poblíž semenného váčku do močové trubice. Zvenku je prostata obklopena vazivovou kapsulou, silně opředenou cévní sítí a velkým množstvím nervů.  Prostata vzniká modifikací močové trubice v 9. týdnu vývoje a u některých žen se přetváří v parauretální žlázy (Skeneho žlázy), jež jsou příčinou ženské ejakulace.

 

Prostata, předstojná žláza - funkce

Žlázky prostaty vylučují sekret, jenž tvoří cca 10-30% ejakulátu. Jeho složení výrazně zvyšuje šance na oplodnění  - udržuje řídkost ejakulátu, zvyšuje pohyblivost spermií a stimuluje svalovinu dělohy.

 

Prostata, předstojná žláza - velikost a umístění


Prostata je velká přibližně jako kaštan nebo vlašský ořech. Ve spodní části naléhá na močový měchýř a jako prsten obklopuje počátek močové trubice. Její poloha je mezi konečníkem a stydkou kostí. Vzhledem k tomu, že se dotýká stěny konečníku, je poměrně lehce dosažitelná prstem, který není nutno zavádět ani příliš hluboko.

 

 

 

Prostata, předstojná žláza - mýty

Pro spoustu mužů je "prst v zadku" nepředstavitelná potupa pod vlajkou homosexuality. Při tom je to praktika stejně tak i heterosexuální, jen tuto možnost si tvrďáci neradi připouštějí. 
Masáž prostaty nevyvolává u mužů tak hektické křečovité orgasmy jako u žen masáž G-bodu, ale patří mezi velmi příjemné a značně vzrušující a především urychlující praktiku pro dosažení orgasmu.
Také se často tvrdí, že to není zdravé, ale spíš opak je pravdou. Jemná a příjemná masáž prostaty vede k jejímu pohybu a prokrvení a dokonce někteří urologové tvrdí, že má kladné účinky na mírné potíže s tímto orgánem.  Navíc vážné onemocnění prostaty se v prvopočátcích nijak neprojevuje a právě při pravidelné masáži je možno zjistit její zvětšení, citlivost i jiné změny.


Prostata, předstojná žláza - pomůcky

Masáž prostaty je možno provádět i pomocí různých pomůcek. Jedno z velmi populárních pomůcek je aneros a velký výběr je i ZDE. Může jít o pevné produkty nebo i vibrační, které stimulaci značně posílí. Další skupinou jsou nesporně vibrátory určené na G-bod,  které se dají většinou použít i na prostatu. Mezi důležité pomůcky patří kvalitní anální gel a spíše na silikonové bázi.  Anální gely mají zvýšený podíl parfémů, obsahují dezinfekční složky a mají vyšší kluznost. V neposlední řadě doporučují použít latexovou rukavici nebo alespoň prezervativ  navlečený na prst. Nezapomínejte také na hygienické pomůcky , které byste měli používat při použití jakýchkoliv erotických pomůcek.


Prostata, předstojná žláza - příprava

Vzhledem k tomu, že je to anální praktika, měl by o ní muž předem vědět a měl by se důkladně vyprázdnit. Spousta znalců doporučuje klystýr, ale já toho nejsem zastáncem. Při zdravém organismu, zdravé výživě a vyprázdnění bývá tlusté střevo poměrně čisté a velké nehody nehrozí. Samozřejmě je možné klystýr provést, ale to je pro začátečníky dosti stresující a proto bych to spíše risknul bez něj. Pro perfektní vyčištění střev postačí pár dní užívat Psylium, o kterém se dočtete v kapitole Anální sex.   Pokud má muž problémy s hemoroidy či fisurami (drobné bolestivé trhlinky) je masáž prostaty značně ztížena, ale není nemožná.
Ženy by měly myslet především na to, že delší či ostré nehty jsou pro prostatu doslova masakr. Takže ostříhat, ohladit, obrousit, zalepit, ale nejjednodušší je použít lékařské latexové rukavice. Volte raději barevné a ideálně černé. Jako jednoduchá náhražka postačí i prezervativ navlečený na prst. Obojí má nespornou výhodu, že po vyjmutí prstu rukavici či prezervativ stáhnete obrácením naruby a můžete v klidu pokračovat v milování bez nutnosti letět do koupelny se vztyčeným prostředníčkem.

  

Prostata, předstojná žláza - vlastní masáž prostaty pro začátečníky

Muž má možnost dvou základních poloh = na zádech a na čtyřech. Poloha na zádech je pro začátečníky určitě přijatelnější a přirozenější. Navíc je u ní pohodlnější i současná stimulace penisu či přímo felace. Masáž je možno provádět nepřímou cestou = mírným krouživým tlakem na oblast mezi šourkem a konečníkem. Prostata je tak méně dosažitelná, ale muž ucítí nové pocity a pozná, co ho čeká. Zavedení prstu do análu by měla předcházet jemná masáž konečníku s použitím většího množství gelu a vlastní pronikání by mělo být pomalé a jemné. Při poloze na zádech vždy směřujte prst bříškem vzhůru a tímto směrem i jemně tlačte. Jakmile je prst zaveden téměř celý, ucítíte na horní stěně malé zaoblené tělísko. Jste na místě! Prostatu můžete masírovat přejíždění prstu ven a dovnitř, ale i ze strany na stranu a v neposlední řadě krouživými pohyby. Na partnerovi brzy poznáte, jaký pohyb mu dělá největší potěšení. Tlak na prostatu nezvyšujte neuváženě - není přímo úměrný vzrušení a mohl by být i nepříjemný. Na konci prostaty jsou semenné váčky. Pokud provedete masáž na nich, může dojít k uvolnění sekretu a zvláštní nevýrazné ejakulaci, která nemusí být provázena orgasmem. To je praktika velmi oblíbená u prostitutek, které takto "sprostě" urychlují akt orálního sexu, ale také se používá při odběru při vyšetření prostaty. Dobrá masáž celé prostaty ovšem dokáže orgasmus muže několikanásobně umocnit a přivést ho tak do blažené extáze. Poloha na čtyřech umožňuje partnerce lehčí zavedení prstu, muž jí může výrazně pomoci roztažením hýždí rukama a při předehře může žena provést partnerovi tzv. Rimming = stimulaci konečníku jazykem. Řada z Vás se u toho teď asi ošklíbla, ale upozorňuji, že tato praktika přináší další neuvěřitelně příjemné pocity.  Špičkové milenky pak provádějí polohu 69 tak, že muž je nahoře a ony si přitahují jeho penis do úst právě prstem v jeho análu, kde mu současně masírují prostatu.


Prostata, předstojná žláza - uvolnění

Po orgasmu partnera pamatujte na několik věcí - prst vyjímejte velmi pomalu a ponechte na něm, aby se po vyklouznutí špičky prstu v klidu uzavřel. Svlékněte latexovou ochranu prstu obrácením naruby a zabalte jí do ubrousku. Buďte šťastná a nadšená. Muž - začátečník bude mít pravděpodobně dost silné nutkání na stolici, ale to brzy přejde - pomožte mu tento čas překonat. Buďte nadšená z jeho projevů, mohutné ejakulace a z jeho hrdinství. Tvařte se jako by to pro vás bylo samozřejmostí a velmi vás to vzrušilo.  Taková masáž a dohra vás postaví mezi špičkové milenky, kterých není mnoho.

 

Prostata, předstojná žláza - upozornění

Pokud je prostata větší než jindy, bolestivá, objeví-li se krev v ejakulátu nebo v moči a nebo má muž častou potřebu močit a moč vytéká pomalu a pouze v malém množství - pak doporučuji zajít k urologovi. Vyšetření se provádí ultrazvukem a v některých případech i krátkodobým zavedením prstu. Není to nic strašného ani psychicky a rozhodně se to vyplatí. 

Díky za pozornost      autor = XD

Považujete-li tento článek za dobrý a přínosný, doporučte jej prosím zasláním odkazu svým známým
případně umístěním
našeho Banneru
na Vaše stránky 

Lubrikanty, černé rukavice a některé vibrátory nám věnoval k testování

SEXSHOP.CZDiskuse

Pěkný článek

17.9.2015 14:05

Měla by být větší osvěta na toto téma. Mě jako muži je trapné o to si říci nějaké ženě , aby si nemyslela že mám sex. úchylku .

RE:Pěkný článek

26.9.2015 11:06

Dík - každopádně tyhle stránky jsem psal nejen pro osvětu okolo novinek v erotických pomůckách, ale velkou roli při plánování měly právě tyhle commingoutové okolnosti. Teď už je jen na Vás, jak šikovně dokážete partnerce nebo partnerovi předložit odkaz na tenhle článek. ---------- Nedávno mi jedna slečna napsala, že jsem jí promluvil z duše, když jsem psal o obavách z análního sexu, vycházejících hlavně z obav z nehody a trapasu. Že kdyby se její kluk připravil tak, jak jsem to radil, tak by se nebála. Zeptal jsem se, proč mu nedá ten článek přečíst a ona měla obavu, aby si nepomyslel, že je úchylná nebo tak nadržená, že může přeskočit ovolnění a vlítnout do ní jak magor. --- Holky a kluci - tohle si už musíte doma vybojovat sami .....

Silvie

29.11.2013 16:29

Tento návod na dráždění prostaty a semenných váčků je celkem dobrý, ale bylo by dobré zmínit, že pokud má být masáž kompletní, tak je vhodné namasírovat i ampule chámovodu. Svému manželovi to tak dělám už 15 let a je velice spokojen.

V diskusi je 22 příspěvků, poslední příspěvek 26.9.2015 11:06 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012