Pyrex - erotické pomůcky ze skla - skleněné vibrátory

Pyrex - erotické pomůcky ze skla - skleněné vibrátory

5.8.2012

Skleněnky - skleněné vibrátory - erotické pomůcky ze skla.

Sklo je již po celá staletí vážený a vyhledávaný materiál především pro své fyzikální vlastnosti a současně pro elegenci a přirozenou krásu. Není proto divu, že erotický průmysl začal využívat právě ty skvělé vlastnosti. A tady jsou:

Sklo :

 1. Má pro svoji vyšší hmotnost velkou tepelnou setrvačnost.
 2. snáší i velmi vysoké a nízké teploty
 3. je krásné ve své krystalické průzračnosti - umožňuje otevřít fantazii sklářského designera naplno
 4. je absolutně hladké a s dobrým lubrikantem úžasně příjemné
 5. je na něj možné použít naprosto jakýkoliv lubrikant
 6. je úplně hypoalergenní - nevyvolává vůbec žádné reakce
 7. dokonale se udržuje - je úplně neporézní - bakterie se odstraňují snadno
 8. v čirém provedení funguje jako kukátko a je možno nahlédnout do nitra vzrušení
 9. patří nesporně mezi nejbezpečnější erotické pomůcky. 
 10.  

 

 

Udělal jsem si malou ankteu mezi přáteli a především kamarádkami a zjistil jsem, že některé nebo většinu těchto vlastností skla znají, ale přesto mají nějaký blok tyto skleněné produkty používat. Hlavním problémem byla obava, aby se to nějak nepoškodilo a nezranilo je to.

Značkové - t.j. kvalitní skleněné pomůcky jsou vyráběny z tvrzeného, tepelně upraveného (žíhaného) skla, které se nazývá Pyrex nebo u nás častěji - borosilikátové sklo. Výrobky z pyrexu jsou krystalicky průzračné, neporézní, odolné UV záření a vynikají parametrickou stabilitou. Materiály podobné vlastnostmi pyrexu jsou také Simax a Duran. JIstě znáte laboratorní sklo, varné nádoby, fajfčičky, skleněné poklice na hrnce a pánve... To je všechno v drtivé většině Pyrex. Chemicky odolné, neuvěřitelně pevné, tvrdé a stále sklo. Kolikrát vám upadla v kuchyni skleněná poklice? Rozbila se snad? Ale pokud se tak stane - předpnuté sklo nedovolí, aby to "jen tak naprasklo". Prostě buď dojde k úplné destrukci, nebo to úplně přežije.

 

9) Bezpečnost Pyrexu

V podstatě neexistuje možnost, aby se pomůcka rozbila při akci. Pyrex potřebuje k poškození skutečně tvrdou ránu tvrdým předmětem nebo na tvrdý povrch. A myslím, že se nedá předpokládat, že skleněné dildo (uprostřed nejhlubšího použití) by mohlo trefit kladivo nebo že by žena upadla z výšky na mramorovou podlahu. Takže poškození při masturbaci možné prostě není - a tady si troufám už nepoužívat ani alibistické "...nemělo by se stát". Poškodit se dá opravdu pouze tříštivým nárazem - tedy pádem na velmi tvrdou podložku, nárazem na podobně tvrdý materiál (nešermujte s nimi) a pozor - také prudkou změnou teploty. Při poškození dojde většinou k úplné destrukci, nebo je velmi dobře patrné a stačí běžná vizuální kontrola, zda je vše v pořádku. Možná není na škodu připomenout, že sklo nepohlcuje žádné látky ani pachy.

Podívejte se na ukázku neerotického využití skleněné erotické pomcůky. Nutno podotknout, že jde o "vibrátor" - nikoliv o "dildo" a vibrátor má uvnitř dutinu pro elektroniku, baterie a motor - tedy není to skleněný monolit a jeho stěny jsou tenké.

 

 

8) Borosilikátové sklo a jeho průhlednost

Jedna z výborných vlastností skla je jeho průhlednost až průzračnost. To se krásně využívá u rovných tyčovitých pomůcek nebo u análních kolíků. Je až překvapující, jak dokonale si lze prohlédnout partnerku zevnitř a někteří výrobci si již uvědomují tuto výhodu a třeba abální kolíky vybavují na spodní patce i jednoduchou čočkou, která prohlížení ještě usnadní a vylepší. Je to zajisté spíše zábavná vlastnost erotických pomůcek, nad kterou jen zakroutíte s úsměvem hlavou, ale při akci si na mě vzpomeňte - až to uvidíte a začne vás to zajímat.

 

 

 

7) Údržba skleněných pomůcek.

Tady je nutno podotknout, že se v tomto článku zabývám kvalitními pomůckami z opravdového Pyrexu a nikoliv nějakými náhražkami, které odleje strejda sklář nebo nějaký Chiao Chujo Sklink. Borosilikátové sklo snáší většinu chemických útoků i extrémní teploty. Takže jeho čištění pomocí čistého alkoholu nebo vařící vody je úplně běžné. Je možné ho sterilizovat UV zářením, vymrazit i vyvařit. Nejběžnějším způsobem je omývání pod teplou vodou s použitím antibakteriálního mýdla, což je plně dostačující. Pouze je třeba dbát vysoké opatrnosti a na dno umývadla si například položit několik molitanových houbiček. Silikonový olej ve spojení se sklem a prsty či dlaní tvoří téměř neuchopitelnou kombinaci. Pokud spadne Pyrex na porcelán. kov nebo dlažbu, jde o souboj Titánů a jeden z nich tento souboj většinou prohraje. Mistři a fajnšmekři na skleněnky je dávají večer do myčky na nádobí - což je další z běžných a dokonce doporučovaných možností. Pouze před tím bych setřel zbytky silikonového lubrikantu papírovým ručníkem. Myslím, že neexistuje jednodušší materiál na údržbu a hygienu - než je pyrexové sklo.

 

 

 

6) Skleněné pomůcky pro alergiky

Alergie jsou stále narůstající hrozbou lidstva a neustále se zvětšuje jejich akční radius. Mnohá žena si ani neuvědomuje, že má lehkou alergii na některé hmoty a na její subjektivní pocity nebo nepříjemné efekty nemyslí a nereaguje. Přitom je velmi jednoduché zakoupit jednoduchou skleněnku a vyzkoušet, zda její drobné obtíže nezpůsobuje starší (třeba latexový) vibrátor. Skleněné erotické pomůcky patří mezi naprosto nejbezpečnější materiály a ženy (či muži) trpící alergiemi (EI) nebo celkovou chemickou přecitlivělostí (MCS) mohou pyrexové pomůcky používat úplně bez obav.

 

 

5) Pyrex a lubrikanty

Na skleněné pomůcky je možno používat naprosto jakékoliv lubrikační látky. A tím nemám na mysli jen známé lubrikanty na bázi vody či silikonu - ale mnohdy dotazované nejrůznější masážní oleje a emulze (tedy pokud jsou určené pro vnitřní použití). Ale samozřejmě třeba pro fisting tolik oblíbené Crisco nebo u nás bývalý Ceres - takže i běžné tuky. Zjednodušeně - na sklo je možno používat cokoliv. Jen je třeba si uvědomit, že sklo je absloutně neporézní  t.j. nic se nikam nevsakuje, netuhne. Pokud budete používat silikonový gel - ušetříte spoustu peněz, protože na skleněnou pomůcku  vám vystačí opravdu jen kapička. Hlavně si hlídejte, aby vám druhá kapička nekápla třeba na PVC nebo plovoucí podlahu. To se téměř nedá umýt ani saponátem a budete na tomto místě klouzat pár měsíců.

 

 

 

4) Sklo a hladký povrch

Možná se divíte, že se pozastavuji u tak naprosto jasné věci - že sklo je hladké. Jenže u erotických pomůcek je tento pocit nějak umocněný. Najednou máte pocit, že po nich musíte pořád dokola přejíždět prsty. Jste úplně fascinování, jak nikde nic neklade odpor. Jakoby se ten prst pohyboval po nějaké magnetické dráze. Pokud jsou na povrchu nějaké hrbolky nebo výčnělky a ty zrovna drncají po klitorisu, je to jakoby měla žena pod vodou nataženou šňůru perel mezi nohama a jela jak jezdec na zipu. Ovšem pak přicházejí větší skleněné průměry a ty pronikají do zdánlivě malých prostorů tak snadno a rychle, jako byste vystřelili pecku z třešně. Dobrá skleněná pomůcka potřená silikonovým olejem je prostě hladko-hladká.

 

 

 

3) Krása skla je nekonečná

O přitažlivosti skla jako dekoračnímu materiálu asi není pochyb. Prapůvodní skleněné erotické pomůcky byly z foukaného skla a šlo především o sklenice ve tvaru penisu nebo ňadra. S největší pravděpodobností se tehdy nastartovala myšlenka udělat takové přeměty plně funkční a bezpečné. Započala výroba sexuálních hraček z žíhaného skla. A poměrně brzy se začaly objevovat mistrovské kousky, které se v mnohých případech dají vystavovat jako umělecké artefakty a žádná návštěva se nad nimi nepozastaví - i když leží na stole vedle popelníku.
    Nekonečnost krásy ovšem není jediná. Mnozí se pozastavují nad poměrně vysokou cenou borosilikátových pomůcek. Ale: - pokud máte doma nějakou pomůcku - co nastane po určité době? Motor začne být hlučný nebo se časem zničí, pomůcky mění barvu, povrch se naleptává a měkne, začnou zapáchat..... Časem jste donuceni koupit nový.  A sklo?  Vaše pravnučky jej budou mít možnost používat v naprosto nezměnněném stavu a podobě. 
    Skleněnky jsou také vítaným doplňkem pro fotografy a jejich akty. Dobře bodově nasvícené skleněné dildo dokáže svojí krásu umocnit a světlo tak zpracovat, že vznikne unikátní mnohasměrová výpověď o eleganci křivek ženy a skla.

 

 

 

 

2) Pyrex a extrémní teploty

Jestliže spadá do výrobní škály borosilikátového skla i laboratorní pomůcky, pak je jasné, že musí vydržet i vysoké či nízké teploty. Tedy i zmražení či ohřívání nad plamenem. Pro Pyrex je pouze velkým nebezpečím jejich prudké střídání, protože původní teplota se uvnitř udržuje dlouho a pokud na povrch přijde opačná hodnota - dojde k velkým pnutím v materiálu. Jestliže vyndáte sklo z chladničky a vhodíte jej do vroucí vody - či naopak - dá se s jistotou předpokládat, že praskne. Takže nahřívání a chlazení provádějte pomalu a s rozumem.

 

 

No a tím se dostáváme k poslední kapitole:

 

1) Tepelná setrvačnost borosilikátového skla.

Pakliže jde o monolitický skleněný předmět, má tento unikátní materiál jednu výraznou vlastnost - absorbuje-li nějakou teplotu v celé struktůře, dokáže tuto teplotu udržet poměrně dlouhou dobu. Pak se samozřejmě nabízí možnost využít rozdílných teplot i při erotických radovánkách. A tady je třeba používat zdravý rozum. Mrazák, či vařící voda, patří do oblasti nesmyslů a zdraví nebezpečných her. Pokud chcete sklo ohřát - vložte jej do misky, kde bude vlažná voda a pomalu připouštějte teplejší. Běžné prohřátí může trvat až půl hodiny a u velkých předmětů dokonce i hodinu. Pokud chcete pomůcku naopak ochladit, použijte opět nejdříve pokojovou teplotu vody a dopouštějte studenou.

A pár rad na závěr tohoto bodu:

 • Je vhodné mít dvě skleněné pomůcky - vaginální a anální.
 • Vaginální pomůcku pouze nahřívejte - výrazný chlad v oblasti pochvy může vyvolat zánět močových cest a výrazné podchlazení tkáně i různé mykózy. V anální oblasti je naopak výhodou studenější předmět, který vyvolává podvědomé stahy pánevní oblasti a do toho spadají i svaly, které se nejen zapínají při orgasmu, ale také ho výrazně umocňují. Pánové, kteří zažili při orálním sexu zaoblený rampouch v análku nebo kouli sněhu pod šourkem mi jistě dají za pravdu.

 

 

Glassvibrations

Tato německá firma patří mezi špičku výrobců erotických pomůcek ze skla. Každý předmět je vyráběn ručně a proto je těžké najít dva naprosto shodné typy. Sice se používají formy pro odlévání, ale pokud dochází ke zdobení nebo míchání barevných skel - jde vždy o originál. Na konci výrobního procesu dochází k žíhání a několikanásobným kontrolám a tady opět prochází každý kus jednotlivě kontrolou a úpravou.

 

 

Tato firma také přinesla na trh zajímavou novinku - skleněné vibrátory! V této kategorii bylo doposud zahrnuto pouze několik osamocených a nepříliš úspěšných pokusů. V Glassvibrations dokázali do skla umístit vibrační motory a vytvořili tak zajímavou kombinaci, která ovšem již neumožnuje volné vyvařování a ani tepelná setrvačnost není až tak velká, protože nejde o kompaktní kus skla, ale uvnitř má dutinu pro motor a baterie. Navíc není možné počítat s extrémními vibracemi - jednak pro větší hmotnost skla, která je pohlcuje a pak by takové zatížení mohlo sklo poškodit. Ovšem hypoalergenní a bezpečnostní vlastnosti skla tyto drobné nedostatky asi předčily, protože o vibrátory je až nečekaný zájem.

 

 

 

Ukázka ruční výroby v Glassvibrations

 

Myslím, že o skle jsem už napsal vše, co jsem věděl, nebo jsem zjistil... ¨
Doma mám ve sbírce dvě skleněnky a určitě si je nechám - patří mezi nejčastěji používané...

 MilanXD        


Diskuse

V diskuzi nejsou žádné příspěvky. Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012