VIBRAČNÍ VAJÍČKA

VIBRAČNÍ VAJÍČKA

MilanXD 19.11.2008

VIBRAČNÍ VAJÍČKA

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - princip.

Vibrační vajíčko tvoří v drtivé většině modelů plastový obal s běžnou délkou 3,5cm a průměrem 2-2,5cm. Přestože se nazývá vajíčkem, je jeho tvar symetrický, vejčitý či oválný. Uvnitř plastového obalu je malý elektromotor, který má na osičce excentrické závažíčko. Jeho roztočením dojde k vibracím celého tělíska. Jeho malé rozměry okolo motorku dávají možnost přímého přenosu vibrací a nízká hmotnost je další příčinou, proč je kinetická energie celého vajíčka poměrně vysoká.  Klasické provedení vibračního vajíčka má kabelové napájení a ovladač s prostorem pro baterie. Nejčastějším zdrojem energie jsou dvě tužkové baterie, které jsou pro motůrek plně dostačující i na delší dobu provozu.  Malý vnitřní prostor vajíčka může způsobovat mírné zvýšení teploty od motorku, ale málokdy to přestoupí únosnou mez.

 

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - základní modely

První a nejznámější vibrační vajíčka byla z tvrdého bílého plastu s jednoduchým otočným ovladačem, kterým se plynule řídily otáčky motorku. Postupem času se objevily černé modely a také pokovené plasty – zlaté či napodobeniny chromu.  Tvrdé materiály ale ztrácely na žádanosti a tak se objevily vajíčka potažená jemným silikonem nebo gelem. Ovladače byly ještě vodou zranitelné, ale u vajíček se již objevily těsné kabelové průchodky umožňující použití vajíček i pod vodou, nebo alespoň možnost důkladného omývání. 

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - inovace

 

 

 Využitelnost vajíček  a především jejich účinnost vrhla návrháře a výrobce do nových designů, barev a také tvarů. Objevují se elektronická ovládání, která jsou podstatně kvalitnější a šetří baterie. Většinou jde o dvě tlačítka, kterými se po cca 5 skocích reguluje výkon. Občas si říkám, proč tam není pouze vypínač, protože se téměř vždy jede na plný plyn – ale třeba to někdo opravdu mění. Tvrdý plast začínají doplňovat různé směsi silikonů a povrchy se tak mění na velice příjemné.  Lesk se často mění v matný až semišovaný obal a celé výrobky se stávají milejšími a hezčími.  Také tvary se mění  - zvětšují se rozměry – ale i zmenšují, vznikají protáhlé tvary, vibrační vajíčka se uplatňují i jako venušiny kuličky  a nakonec vzniká třeba i vajíčko vhodné na jemnou a příjemnou masáž  análku.

 

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - nejmodernější verze.

Vibrace jako takové mají velmi stimulační účinky na erotogenních zónách, ale mají jednu nepříjemnou vlastnost – při jejich působení na jednom místě bez jakýchkoliv změn dochází už po několika minutách k určité rezistenci  na jejich vliv a stimulace prudce klesá.  Tomu lze předcházet změnou jejich místa působení, ale i třeba vypínáním nebo změnou rychlosti vibrací. Samozřejmě to vyžaduje určité soustředění a práci navíc a pokud vajíčko používá osamocená osoba, jsou změny v době přicházejícího orgasmu dost těžko realizovatelné. Proto se výrobci pustili do mikroprocesorového řízení vibrací = přednastavili několik vibračních programů a přepínacími tlačítky si můžete zvolit kterýkoliv z nich. Velmi často si každý najde svůj oblíbený a jiné nepoužívá, ale zajímavé je to, že to není vždy tentýž program u všech lidí a tak se tyto naprogramované vibrátory uplatňují čím dál častěji.  Vibrace se pak plynule mění z nuly do maxima a zpět, vibrují přerušovaně v malých rychlostech nebo zase ve vysokých, jednou dlouze a třikrát krátce apod.

 

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - dálkově ovládaná

Dálkové ovládání je u vajíček třešničkou na dortu, se kterou se užije spousta velké legrace.  U většiny jde pouze o dálkové zapnutí a vypnutí, ale již existuje i možnost dálkově ovládaných programů. Dálková ovládání mají dosah od 1m až po třeba 20m a potom je už na nositelce – komu takový ovladač svěří. Pokud se vajíčko do stane do větší vzdálenosti než je dosah ovladače – vypne se a naopak. S tím je legrace třeba při nákupech ve větších obchodních centrech, kdy žena ucítí partnera ještě dříve, než jej uvidí. Také může cupitat za ním a sama si podle vzdálenosti regulovat chod. Ideální využití je na oslavách, svatbách, ředitelských poradách, návštěvách u tchýní apod.  Některá vajíčka mají vzhledem k malým rozměrům nutnost používat jako zdroj speciální baterie, které jsou sice běžně k dostání, ale neexistují pro ně dobíjecí ekvivalenty. Rozměrnější vajíčka mají napájení mikrotužkovými (AAA) a tady se dobíječky již dají bez problémů používat.  Baterie v ovladačích mají životnost podstatně větší.

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - dálkové ovládání pomocí mobilu

 

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - použití

Nejzákladnějším bodem zájmu vibračních vajíček je především klitoris a jeho okolí. Vajíčko se drží mezi prsty nebo se přitiskne skryté v dlani  a rychlost orgasmu je mnohdy překvapující. Jenže celé tělísko je možno vložit i dovnitř vagíny a umístit jej třeba u G-bodu. Hodně lidí pak praktikuje anální sex, ovšem pokud se dostane muž svým žaludem přesně nad vibrující vajíčko, je rychlost nástupu jeho orgasmu značně vysoká.  Anální stimulace pomocí vibračních vajíček je také běžná a nejde jen o anální vstup.  Vajíčka se dají používat i zasunutím do nalubrikovaného análku, i když osobně to moc nepodporuju, protože je třeba hlídat, aby se třeba nemohlo otočit – vytahování za kabel by ho mohlo vzpříčit. Také se musí tahat pomalu a opatrně – aby se kabel neutrhnul.  Každopádně vaginální milování  s vajíčkem v zadečku patří také do pěkných divočin.
Vajíčka se s oblibou používají  i na prsa, bradavky, šíji, podkolenní jamky, chodidla a celou plochu zad.

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - jako doplněk jiných pomůcek

 

 

Univerzálnost vibračních vajíček je přiřazuje k mnoha jiným erotickým pomůckám. Mnohdy jsou k těmto pomůckám dodávány jako volné příslušenství, takže je možné je také volně používat a to samozřejmě zhodnocuje takové soupravy.  Vibrační vajíčka se dodávají k vakuovým pumpám – dámským i pánským kde se dosahuje zvětšení orgánů, celkové zvýšení citlivosti a tím i umocnění účinků vajíčka.  Další použití je třeba u umělých vagín a torz – kde se vajíčka vkládají do speciálních dutin oddělených od vnitřního vaginálního či análního prostoru jen tenkou membránou.

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - v sadách

Jen málo sad erotických pomůcek neobsahuje i vibrační vajíčko. Sady bývají často mírně tématicky zaměřené například pro zvětšení penisu, anální stimulaci, G-bod či návleky – ale vibrační vajíčka jsou takovou nedílnou součástí drtivé většiny větších i menších sad erotických pomůcek.  Celkové ceny sad jsou pak velmi výhodným nákupem než pořizování jednotlivých dílů zvlášť. Třeba využití vajíčka u fuckingmachine s názvem Love Machine je nejen samostatné, ale vajíčko lze vložit do válcové dutiny na nástavci pro muže.  Účinky sice nejsou převratné, protože Cyberskin ze kterého je vagína vyrobená vibrace dost tlumí – ale znatelné jsou určitě.

 

 

VIBRAČNÍ VAJÍČKA - závěr

Tato univerzální pomůcka patří rozhodně k nejzákladnější výbavě každé moderní ženy i muže.  A pokud se vibrační vajíčko naučí používat milenecký pár na obě strany, dojde k výraznému posunu v prožitcích i uspokojení.

POZN: - vibrační vajíčko na kabelu dokáže jet na hladké podložce jako řiditelné autíčko - tatínkové si tak mohou změřit i síly svých pomocníků.

 

Odkaz na další článek:  Dálkově ovládaná vibrační vajíčka

 

Vibrační vajíčko uvnitř obsluhy ve fastfoodu...

 

 

Fotografie a vajíčka na testy poskytl  SEXSHOP.cz , kde je možno většinu z nich objednat.


Díky za pozornost      autor = XD
Považujete-li tento článek za dobrý a přínosný, doporučte jej prosím zasláním odkazu svým známým
případně umístěním našeho Banneru na Vaše stránky 


Diskuse

Něco špatně?

16.6.2011 20:05

Tak jsem koupil přítelkyni vajíčko jako dárek (Shots toys, vibrating egg, 10 speeds), ale vnější dráždění ji nijak výrazně nebralo a po zavedení se akorát řehnila, že jí vibruje břicho:) Tak buď děláme něco blbě nebo nevim:(

RE:Něco špatně?

20.6.2011 09:09

Nic není špatně - ale žádná žena není stejná a jejich reakce se velice různí. Některé ženy mohou vibrace vyloženě lechtat a jiné mohou mít z nervozity či strachu záchvaty smíchu.
Vždy a všude platí - kupte si nějaký drek na zkoušku a pokud to zabírá, tak ho zahoďte a kupte skutečnou kvalitu.
Asi jste měl koupit obyčejné vajíčko s kabelem z pár šupů a vyzkoušet, zda se jí to bude líbit. Já jsem s partnerkou otestoval už skutečně obrovské množství věcí a ani dnes bych nemohl na 100% říci o nějakém produktu, že z něj bude nadšená. Přepodkládat ano - ale tvrdit určitě ne....

Recenze

23.11.2008 01:15

No tohle byl spíš popis kategorie - recenze jsou spíš o testování :-))))
Každopádně je skvělé, že Tě to inspirovalo - držím palce k dobrému nákupu

V diskusi je 5 příspěvků, poslední příspěvek 20.6.2011 09:09 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012