Oprava G-ki vibrátoru

JeJoue vibrátor G-Ki – oprava

 

Dost často mi čtenáři a čtenářky píší, jaký mám já – nebo moje partnerka – v oblibě vibrátor. Mimo Max Loveru je to určitě vibrátor, o kterém jsem už psal = G-Ki.  Má jednak výborně řešenou “tvrdou” změnu zahnutí celého těla, ale hlavně je opravdu účinný na G-bod, lze jej používat i opačně – jako dildo s dobrým držením, měl by být vodotěsný atd. atd. – no mrkněte se do recenze.

Najednou ovšem nastal okamžik, že se nějak nedal zapnout… Musel sem vyvinout poměrně velký tlak na spouštěcí tlačítko a hlavně se to stále zhoršovalo. Pak najednou došlo k tomu, že už nešel nabíjet a aby se nabíjecí kontrolka rozsvítila, musel jsem magnetický třmen přitáhnout k G-Ki gumičkama. Skončilo to tím, že se mi už málem nepodařilo ho zapnout. Jelikož byl po záruce a navíc mě strašně lákaly jeho střeva, začal jsem mrtvolku pitvat… Ztratit jsem už nic nemohl….






Začal jsem nejjednodušším a nejlogičtějším tahem – odstranit kryt ovládacího panelu. Netušil jsem jak je tam přidělaný a tak jsem jemně zanořil velmi tenký šroubovák pod jeho hranu a zapáčil… Kryt odskočil . byl na několika “skákačkách” a otevřel se mi pohled do prvního podpalubí.

 

 






Abych se dostal ke šroubkům, bylo jasné, že musím demontovat ještě nějaký díl a tak jsem zle zariskoval a zatáhl za silikonový obal. Myslím, že byl těsně na hranici prasknutí, když se mi podařilo jej přesmyknout přes konec vibrátoru. Jakmile jsem jej stáhnul, vypadnul celý ovládací i vibrační díl. A první překvapení bylo na světě – G-Ki nemá dva motory!!!!! Ale má velmi zajímavý systém převádění vibrací od motoru pomocí tvrdých silikonových pouzder, která zapadnou do zbytku těla a vibrace převedou až do přední (menší) hlavy.

 

 






Povolil jsem šroubky a otevřel srdce celého vibrátoru. Těsnění nebylo lepené, ale má zvláštní profil a je třeba jej odložit tak, jak je vyndáno a stejně jej pak vracet. Malý tištěný spoj s elektronikou, propojovací kabel na konektor, akumulátor a motor s excentrem uložený do skvělé lité hmoty připomínající těsnící silikon, ale podstatně tvrdší.

 



 






Vyjmul jsem plošný spoj a závada byla okamžitě identifikována. Pružné kontakty mají vespodu nalepenou pryžovou podložku, která dosedá na mikrospínač. Na spouštěcím kontaktu se ale gumička odlepila  a posunula. Tím se muselo tlačítko mačkat až o 0,5mm hlouběji, ale to už zase nedovolovala hrana plastu. proto to nešlo zapnout.

 

 

 



Ploché kontakty současně slouží k nabíjení (na tlačítka se přiloží magnetický třmen a přes ně se vede proud do plochých kontaktů. Vymačkáním do hloubky se kontakt ohnul, a proto jsem musel nabíjecí třmen přitlačovat gumičkami zvenku. Takže je nutno kontakty trochu napružit, aby byly výše a hlavně dobře umístit gumové vložky a pevně je přilepit.

 

 

No, a to je celé :-)))) Zapojit plošný spoj, usadit jej přesně na původní místo, přitáhnout dvěma šroubky, dokonale připravit po obvodu jemné těsněnÍ a celé srdce téhle mašinky sešroubovat. Pak se nasadí do těla, docvakne a přetáhne se zpět silikonový obal. Zacvaknutí krytu ovládání není jednoduché, protože obal musí sedět s naprostou přesností a je třeba více prstů, aby jej šponovaly. Nakonec kryt zaskočil a zaaretoval hranu silikonového obalu.



DžejKina se začala krásně nabíjet hned po přiložení nabíječky a zapínat jde lehce a snadno.

 

Takže – nemačkejte tlačítka velkou silou a s tou vodotěsností se sice dá počítat, ale pod silikonovým obalem jsem našel kapky vody od posledního používání a to mě vadí. Takže pod vodu do vany bych ho už asi nebral. Úplně dovnitř se voda asi dostat nemůže, ale co se odehraje s tou vlhkostí pod obalem za měsíc v šuplíku je velká otázka a třeba se může nějaká bakterie pak okolo hrany vytlačit ven… Takže tenhle kousek určitě ANO – ale já osobně už jen na suchu…

MilanXD

0 Comment

No Comment.

Mohlo by se vám také líbit: