Vibrační vajíčka s dálkovým ovládáním 2

Vibrační vajíčka s dálkovým ovládáním 2

27.11.2012

Dálkově ovládaná vibrační vajíčka - druhá část

Volné pokračování recenzí z roku 2009

Obliba této erotické pomůcky se mírně zvyšuje, ale stejnou rychlostí se zvyšují nároky zákazníků.

Takže pojďme si zopakovat jejich základní funkce a vlastnosti.

Vibrační vajíčko je pravděpodobně nejuniverzálnější erotická vibrační pomůcka vůbec. Používá se na celé tělo - všechny erotické zóny a především na klitoris, poševní vstup, penis a pokud je zajištěno jeho bezpečné vytažení, (například prezervativ s provázkem) tak i análně. Řada lidí používá vajíčko ve vagíně při vaginální i anální souloži, v umělých vagínách, erekčních kroužcích apod. Vedle kabelově napájených a ovládaných vibračních vajíček existují i dálkově ovládaná, která mají nesporné výhody oproti pletoucímu se kabelu, ale i řadu nevýhod a je třeba vajíčka rozlišit a umět si vybrat.

 

Důležité nezbytnosti a vlastnosti  vibračních vajíček:

Baterie: Velikost vajíčka je velmi důležitá pro jeho fungování a pohodlí. Čím je větší, tím větší má žena pocit, že z ní vajíčko vyklouzne, nebo že různě tlačí. A to se týká průměru i délky. A právě baterie jsou určujícím faktorem velikosti vajíčka. U baterií je také velice důležité rozhodnutí o frekvenci jeho používání. Pokud ho budete používat denně, pak budete asi volit mikrotužkové baterie (2 x cca 20.-Kč), které existují v nabíjecí verzi  - ale vajíčka jsou velikostně největší.
Druhá verze jsou baterie LR1 (N), což jsou asi tak poloviční články než mikrotužkovky a jsou potřeba také dva = 2 x cca 40.-Kč. Ty ve formě akumulátorů neexistují.
Poslední možností jsou knoflíkové baterie  - většinou LR44, jejichž cena se pohybuje také okolo 20.-Kč, ale je jich třeba víve kusů. Ovšem takové vajíčko je naprosto nejmenší a všude dobře drží. Takže jednoduchý závěr - čím menší vajíčko, tím dražší provoz.

 

Velmi důležité upozornění : V žádném vajíčku nenechávejte baterie! Vajíčka jsou trvale nastavena na příjem signálu = neustále čekají v polozapnutém stavu na spínací signál a tím se neustále vybíjejí.

 

Dálkové ovládání - přenos: Dálkové ovladače mají dvojí systém přenosu řídícího signálu. Prvním je systém trvalého signálu. Na ovladači se přepne vypínač nebo bistabilním tlačítkem se zapne signál a po jeho příjmu se vajíčko rozvibruje. Vajíčko pak běží trvale - dokud signál přijímá. Takže když se ovladač vzdálí nad dosahovou mez, vajíčko se vypne. Pokud se ovladač zase přiblíží, vajíčko se samo zapne. To je naprosto skvělé na blbnutí na veřejnosti - hra na schovávanou, hledání se navzájem v davech apod. Má ovšem jednu krutou nevýhodou - trvale zapnutý spínací signál sežere baterku v ovladači stejně rychle jako mizí baterky ve vajíčku.

Druhý systém je impulzní. Ten spočívá v tom, že dálkový vladač vyšle na dané frekvenci určitý kódovaný impulz, který ve vajíčku zapne vibrace nebo nějaký zvolený program a tím veškerá komunikace mezi ovladačem a vajíčkem skončí. Takže pokud se rozejdou od sebe, vajíčko trvale drží poslední navolený program a změnit ho lze pouze když se dostanou do dosahu. Samozřejmě pokud třeba v době zapnutého vajíčka dojdou v ovladači baterie nebo se rozbije, lze to vajíčko pak vypnout pouze jeho vyjmutím z těla a vyndáním jeho vaječných baterií. Pokud je tlačítko na ovladači trvale drženo stisknuté - je většinou Impulz opakovaně vysílán = lze rukou různě mávat snažit se o dosažení spojení.

Těžko říct, co je lepší - na hraní na veřejnosti asi určitě signální a na milování v posteli a v bytě každopádně impulzní.

 

Dálkové ovládání - dosah: Další problémovka většiny vajíček. Výrobci lžou především tím, že měří dosah tzv. "navolno" = Položí vajíčko na ideální podložku a vzdalují se s ovladačem až na maximální možnou mez. Jenže takové použití je k ničemu. A navíc v čím vyšší frekvenci lítá vysílač, tím větší potíže mu dělají všemožné překážky. Takže například:

Nejluxusnější vibrační vajíčko Lelo Lyla

mělo v první verzi uváděn dosah okolo 15-20m a ve druhé verzi až 35m.
A pravda? - Pokud je ve vagíně tak je dosah ovladače v průměru okolo 50-90cm !!! Neskutečná drzost, pro kterou jsem ho odmítnul zařadit mezi dálkově ovládaná vibrační vajíčka. Až budu psát o hodně "nablízkoovládaných" tak ho do tabulky rád zařadím. Pokud si jej zakoupí žena a chce si hrát sama se sebou třeba na poradě nebo v kině - pak hluboké poklona a vřelé doporučení. - Akumulátorové dobíjení, luxusní vzhled a fantasticky vymyšlené ovládání s Motion Senzor. To je pak výborná erotická pomůcka. Ale pokud si v Mekáči budete chtít pohrát s partnerkou, která vám dojde pro druhé kafe, tak budete muset stát ve frontě hned za ní,

 

Každopádně se raději vrátím ke standardním vajíčkům. Některá vajíčka mají takovou smyčku = vytahovací tkanici z vodivého materiálu (může to být i guma!) a pak je lepší jí nechávat vně vagíny, protože u některých modelů slouží jako přijímací anténa. Její zavedení současně s vajíčkem by radikálně snížilo dosah ovladače.

Při testech jsem používal nové baterie - pouze v případech mikrotužkovek AAA jsem používal akumulátory a o těch je známo, že mají nižší napětí (cca 1,3 až 1,4V) a tím se mohly naměřené hodnoty mírně zhoršit.

 

Vibrační programy: Jsou u některých vajíček. Pokud mají méně tlačítek na ovladači, pak se přemačkávají seznamy vibrací a programů pořád dokola. Pokud mají více tlačítek, tak je jedno pouze jako hlavní vypínač a dvě (většinou (+) a (-) jsou na přepínání programů i couvání v programech zpět. Luxusnější modely pak mají i displej pro kontrolu čísla programu. Jenže tady zase nastává ten problém s impulzem a dosahem. Protože když změníte program v okamžiku, kdy jste mimo dosah, tak se vám změna zobrazí na displeji, ale vajíčko poběží v původní vibraci a pak jakákoliv změna už nebude odpovídat stavu displeje. Trochu blázinec, ale časem zjistíte, že když občas vajíčko úplně vypnete tlačítkem On-Off, takse stav vyresetuje a opět budou vibrace  odpovídat stavu displeje.

 

Materiál: 99% vajíček je už vyráběno z PC-ABS plastu s matným semišovaným povrchem. Občas se nějaké objeví ze silikonu. Takže pamatujte: Na silikonové vajíčko se nesmí používat silikonový lubrikant., Zní to pro mnohé nelogicky, ale silikonový olej pevný silikonový materiál naleptá, pronikne do něj do hloubky, naruší povrch a ten se začne brzy loupat a drobit. Reklamace se těžko uhádávají, protože tohle poškození je identifikovatelné na první pohled. Tříštivý materiál se už naštěstí snad vůbec nepoužívá.

 

 A nyní konkrétně k vybraným modelům:

 

Vibrační vajíčko iTap - bez ovladače

 

 

ITap v podstatě mezi dálkově ovládaná vajíčka nepatří, ale je natolik zajímavé, že jsem se rozhodl ho sem vložit. Ovládá se dotykem na senzor na vrcholku vajíčka. Dotek prstem na objemnější konec znamená zapnutí vibrátoru v nižší intenzitě. Druhý dotek je vyšší rychlost a poté následují 3 vibrační programy. Posledním dotekem se zařízení vypne. Podržením prstu na dotykovém místě se vibrace vypnou, ale pouze po dobu držení prstu. Po jeho oddálení se nastaví další krok programu. Pro lehčí vyjímání bych vajíčko vždy zaváděl v prezervativu. Některé elastomerové vibrační kroužky jsou schopny pojmout i toto velké vibrační vajíčko a efekt je pak mnohonásobně větší. Stejně tak jej lze použít například ve Fleshlight. iTap má vibrace poměrně silné a mohutnější.
Baterky u vajíčka nejsou v balení.

 

Smile - dálkové vibrační vajíčko s aplikátorem 

Je pro mě prostě sympaťák. Jako jediné má totiž chytře vymyšlené jeho umístění a stabilizace v poševním vchodu. Tedy ideální pro dámy, které jsou na pokraji vagíny nejcitlivější a které nestojí příliš o hluboké zavedení vibrátoru. Vajíčko se zasune do aplikátoru, který se pak minipenisem zasune dovnitř. Jelikož jde o silikon - je třeba používat výhradně lubrikant na bázi vody. Přes aplikátor je možno navléknout malinko pevnější kalhotky a tím se dokonale stabilizuje jeho poloha. Ovladač je v růžové barvě a nepatří mezi úplně něnápadné. Má dvě tlačítka = hlavní vypínač a cyklický přepínač vibrací a programů. Vajíčko je napájeno pouze 3ks knoflíkových baterií LR44, což není příliš ideální a doba provozu bude na několik hodin. Při občasném používání je ovšem i přes mírnou bateriovou neekonomiku skutečně dobré. Vibračně je na tom průměrně a silikoný nástavec to posune do mírného podprůměru - což by nemuselo až tolik vadit, protože to vypadá spíše na příjemné používání a takové lehké "předvaření" - než na tvrdý útok na orgasmus.

Důležité upozornění - knoflíkové baterie se zakládají do vajíčka opačně, než je to běžně obvyklé = (+) kontaktem dolů.
Baterie jsou součástí balení i pro vajíčko i pro ovladač. Jelikož má impulzní řízení, je baterie v ovladači na dlouhou dobu, ale baterie do vajíčka bych hned přiobjednal navíc.

 

 

Dálkově ovládané vibrační vajíčko Odeco Desire

Tváří se jako dospělý produkt - tužkovky v ovladači i ve vajíčku - což je určitě nejeekonomičtější provoz, ale vajíčko na hranici použitelnosti. S průměrem 3,3 a délkou 8cm bude už problém ho lehce udržet uvnitř a bude to chtít dost pevné kalhotky nebo utažené džíny. Intenzita vibrací je pod běžnou střední hodnotou - takže produkt je spíše pro velmi citlivé dámy, kterým silnější vibrace vadí. Na druhou stranu je ale zase extrémně tiché.

Mezi klady nesporně patří pohledný ovladač se třemi tlačítky. Přidržením středního tlačítka se produkt zapne a přidržením se vypne. Krátkým stiskem středního tlačítka se vypínají a zapínají LED diody na ovladači, které signalizují jaký je právě zapnutý program ve vajíčku. Tlačítky (+) a (-) se programy mění vpřed nebo vzad. Na rozdíl od jiných vajíček se programy neopakují pořád dokola. Takže na konci se to zastaví a musí se pak couvat (-) tlačítkem.

Trochu tu mám zmatek s počtem programů, protože výrobce uvádí 3 intenzity vibrací a 4 programy a já jich napočítal celkem 12 :-)))) Ale upřímně napsáno - je to dost jedno - stejně si každá žena vybere jeden, který se jí líbí a moc to nestřídá.

Baterky v balení nejsou, ale mikrotužkovky jsou úplně všude

 

Lust kontrol - signální dálkové vládání

Konečně vajíčko spínané signálem a rovnou s dobrým dosahem. Navíc obě smyčky jsou antény, takže navolno dosahuje okolo 16 -18m a v těle pak 6-7m. To je na blbnutí naprosto dostačující. Vibrace to má na svou velikost silnější - až bych se nebál napsat, že možná nejsilnější z celé této skupiny. Jenže - něco za něco - je dost hlučné. Navíc baterie jsou všechny z oblasti speciálnějších a moc se s nima nedá počítat na benzínových pumpách.

Vypínač je tzv. "bistabilní" = nejjednodušší vysvětlení je, že je to jako propiska. Zmáčknu a zůstane zamáčknutý a zapnutý. Zmáčknu znovu a vyskočí ven a vapne se vajíčko. Se signálním přenosem to znamená, že ho zapnu a jakmile odejdu nad 7m od partnerky, vajíčko se vypne.

Tenhle systém miluju... Dovedu si živě představit, jak jí třeba schovám na zahradě dárek (a k němu dám zapnutý ovladač) a ona tam bude pobíhat a nastavovat tu svou pánvičku radiovým vlnám :-)))))

Nebo jí řeknu, že má za úkol odhalit, který cizí muž má v metru její ovladač a ten dám kamarádovi, kterého partnerka nezná. Ta bžunda, když osloví někoho cizího? :-)))

Dá se s tím vymýšlet bambilion ptákovin.

Všechny baterie jsou součástí balení

 

 

UIltraseven - nejmenší dálkově ovládané vibrační vajíčko

Je fakt malinké - v podstatě jako jedna venušina kulička. Uvnitř vagíny se určitě lehce usadí. Vibrace má intenzivní a rychlé, ale to je dáno jeho velikostí. Baterie má jedny z nejhorších = 6ks LR44. To je opravdu smutek, protože jedna náplň pak zchroustne 120,-Kč. Takže buď to chce mít bráchu v baterkárně nebo ho používat velmi vyjímečně. V popisech se na více stránkách různých eshopů objevily nesmysly o nějakém dosahu 100m - což u tohoto produktu fakt není pravda. Na volno jde o 11-12m a po zavedení to vidím na běžných 6-7m. S jistotou pak okolo 4-5m.

Přenosový systém má impulzní = po ztrátě dosahu zůstává ve vajíčku poslední zvolený stav a nelze ho změnit, dokud zase nedojde k navázání spojení. Standardní systém sestává ze třech intenzit vibrací a 4 vibračních programů. Ovládání dvěma tlačítky - přičemž jedno je hlavním monostabilním vypínačem (klikem zapni, klikem vypni) a druhé tlačítko mění vibrace a programy pořád dokola. Hlasitost je sice vyšší, ale není nejhorší.

Pokud by se sehnaly ty baterky tak okolo  5-10,-Kč, tak by bylo slušným favoritem.
Všechny baterie jsou součástí balení.

 

Vibrating Egg

Když jsem ho přebíral, tak jsem měl pocit, že by to mohl být horký favorit, ale zrovna testovací kus vykázal vadu. Stát se může cokoliv, dokonalý není nikdo a nic - ale prostě to zamrzelo. Otestoval jsem náhradní vzorek a pak jsem náhodou objevil na tom vadném kusu miniaturní přepínač na boku ovladače, který nebyl nijak popsán ani na krytu ani v návodu. Je přístupný běžně zvenku, ale přepnout se dá spíše jen špičatým nástrojem. No a po jeho přepnutí se souprava rozchodila. Počáteční rozpačitost se sice rozplynula s naběhlými vibracemi, ale že by se mi ten vypínačíček líbil - to se říct opravdu nedá.
Každopádně má pořád vcelku dobré hodnoty = vajíčko napájené tužkovkami, ovladač se třemi tlačítky a displejem, ale bohužel střední (a možná dokonce slabší) vibrace... Ovladač je vcelku v pohodě a mohl by i připomínat starší malý mobil. Střední tlačítko je hlavním vypínačem a pak dvě (+) a (-) na posunování v programech. Pokud produkty ztratí kontakt, pak hlavní vypínač vypne jen dálkový ovladač (displej). Pokud jsou v kontaktu, vypne vypínač vše - včetně vajíčka.

Displej je krapet bláznivej a mimo čísla programu zobrazuje i jakési průběhy křivek programů, ale poskládané ze sněhových vloček. To bych si možná odpustil v zájmu šetření baterie v ovladači - ale budiž. Programů to má hodně a je asi dobré mít přehled, ve kterém levelu se mi zrovna koťátko vaří :-))))

Veškeré baterie jsou součástí balení a dosah ovladače je lehce pod standardem.

 

 

E7 Wireless Remote Controlled Egg

Svým způsobem vychází z již uvedeného modelu Ultraseven. Pouze má trochu silnější vibrace a i baterie budou mít vyšší kapacitu. 3 intenzity vibrací, 4 programy, dvě tlačítka. Ovladač je takový "klíčenkovější", modernější  - jenže v maléru - protože u něj upustili od drátové anténní smyčky a dosah se tak zkrátil na polovinu. Navíc bílý matný povrch je tak zranitelný, že na něm byla nečistota již při vybalení úplně nového kusu. 

Nějak se mi u tohoto produktu nedaří najít dostatek kladných vlastností.

 

 

10 Hi tech - bezdrátové ovládání

Tohle je už spíš minivibrátor na dálkové ovládání, ale do vajíček bych ho zařadil asi také - i když - s délkou 10,5cm to moc na vajíčko nevypadá. Koncepčně je to zajímavé - tužkové baterie jako hlavní zdroj energie jsou fajn. Dlouhá anténa prodloužila dosah na volno až na 20m. Vibrace lehce nad průměrem. Ovšem zmatek na dálkovém ovladači je velký. Různé intenzity vibrací se chaoticky střídají s vibračními programy. Celkem jich je deset a tak trochu to nemá hlavu ani patu. Jedenácté zmáčknutí vibrace vypne. Už jsem se děsil, že to nejde jinak, ale přidržením ovládacího tlačítka je možno vibrace vypnout ve kterémkoliv okamžiku, což je velmi rozumné řešení. Další zapnutí pak pokračuje v programech od okamžiku vypnutí.

Veškeré baterie jsou součástí balení, což je určitě příjemné a pohodlné.

 

Už jsem si myslel, že je to konec a začal se bát prvního dotazu - co teda považuju za nejlepší, protože každé z těchto vajíček je v něčem dobré, ale ani jedno nevyniká nad ostatní. Tak nějak jsem byl možná i zklamaný a uvažoval jsem o tom, že snaf napíšu do Lela, ať tu Lylu zlepšej dosahově, když jsem narazil na další Odeco vajíčko a hned jsem vyrazil i s horečkou do Karlína do prodejny - to jsem musel vidět a osahat!

 

Odeco Lilian - Remote Control Egg

Původně jsem to chtěl udělat jen korespondenčně a vyzpovídat prodavačku, ale záhy jsem zjistil, že je to víc než zajímavé a pro naprostou objektivitu to musím dostat do ruky. A na cokoliv jsem přišel, bylo ihned v superlativech.

 • Vajíčko i ovladač mají vlastní zabudované akumulátory
 • nabíječka má rozdvojku a nabíjí oba současně
 • vajíčko je vodotěsné a ovladač nejspíš také
 • vibrátor je ve vajíčku i v ovladači
 • vibrace jsou suverénně nejsilnější ze všech
 • vibrace jsou zcela jistě nejtišší
 • vajíčko má malé rozměry
 • vajíčko i ovladač lze používat i samostatně jako dva vibrátory
 • signální přenos

Tahle sbírka vlastností mě ohromila. Představa, že si žena zavede vajičko, ovladačem si na něm nastaví dobrý program a pak vibrující ovladač použije současně na klitoris - je prostě skvělá. Vibrátor v ovladači je navíc při propojení synchgronizován s vajíčkem - takže partner má dokonalou kontrolu, co právě partnerka pociťuje. No prostě luxusní a skvělé. Jenže pak jsem narazil. Ovládání nepatří mezi "ííízy". Čtyři tlačítka, kombinace krátkých a dlouhých stisků z toho rázem dělají 8 tlačítek, dvě ledky s třemi barvami a pak všechno v různých kombinacích. Takže až dopíšu tohle porovnání, tak se budu muset pustit do jednoduchého, ale vyčerpávajícího návodu. Já sám jsem to totiž 20 minut nedokázal zprovoznit a teprve poté jsem pochopil, že párování je na principu Bluetooth a vajíčko nedostává povely okamžitě, ale s cca 3-5 vteřinovým zpožděním.

Sice má jeden stupeň vibrací - ale s plynulou změnou od 0 do maxima a stejně tak nastavitelných i všech 5 programů.

Co je další parádička je trvalé bluetooth spojení, takže pokud se signál přeruší, vajíčko se vypne a zapne se až opět dojde ke spojení. Samozřejmě naskočí do toho módu, který je momentálně navolen v ovladači. Na jedno nabití se dá používat cca 2 hodiny.

A co bych mu vytknul? no.... možná..... ee to ne .... tak...... no snad jen to, že v provozu na Bluetooth svítí červená kontrolka a při manuálním provozu modrá nebo fialová. To bych asi přehodil - přece jen je modrá barva typická pro provoz BT. Nic jiného se tomuto vajíčku totiž vytkout nedá!

Takže tohle je prostě absolutní jednička, která má vyřešené úplně všechny nešvary konkurentů.

 

 

 

Porovnání některých vlastností vibračních vajíček s dálkovým ovládáním.

Výrobek

kód


baterie
ovladač
vajíčko
v balení


dosah (m)
volný
krytý

vibrační
programy

druh
přenosu

 
průměr
délka
cm

body

v850001

 2 x AAA


NE

 0

 2 rychlosti

3 programy

4

7,6

* 

 

575372

1 x LR23A

3 x LR44

ANO

10,5 

3,3

3 rychlosti

4 programy 

impulz 

 2 x 7

2,7 x 9

*** 

 

v240002

2 x AAA

2 x AAA 

NE

 8

4,2

3 rychlosti

9 programů 

impulz

 3,3

8

 **

 

566802

1 x LR23A

2 x LR1 N

ANO

16

11

max.

vibrace 

signál 

 3,3

6

 ***

 

567370

1 x LR23A

6 x LR44

ANO

 10

8

3 rychlosti

4 programy 

 impulz

3,2

4,8

 *

 

22011

1 x LR23A

2 x AAA 

ANO

15

5

 3 rychlosti

7 programů

impulz 

 3,3

8

 **

 

50779

1 x LR23A

2 x LR1 N

ANO

5

3 rychlosti

4 programy 

impulz

 3,5

6,3

 *

 

E21199

 1 x LR1 N

2 x AAA

ANO

20

13

 10 programů

 impulz

 2,7

10,5

 **

v240030

Li-Ion

200mAh

Li-Ion

20

pynule
nastavitelná
intenzita

5 programů

signál 

 3,2

7

 ****

 

Takže tím bych to uzavřel. Odeco Lilian suverénně vyhrálo. Jeho cena tomu samozřejmě odpovídá, ale pokud jej chcete používat častěji, pak se ušetřené peníze za baterie brzy zhodnotí.

 

Veselý TIP: Chcete-li si užít skutečně pikantní zábavu o samotě nebo i ve velmi blízké společnosti  - pak si objednejte dvě vajíčka. Každá soutěžící dáma si zavede jedno vajíčko do análku a druhé do vagíny. Samozřejmě může zůstat poté oblečená. Vytyčíte si trať, zavážete jí oči a pak:

 1. vibrace ve vagíně = doleva
 2. vibrace v análku = doprava
 3. vibrace současně v obou = rovně
 4. vibrace vypnuté = zastav!

 Holky na dálkové oládání - no není to sen???

Hodně zábavy a vzrušení !!!!!                                                            Milan XD             

 

 P.S. - pár hodin po uveřejnění tady už mám dotaz, jak jsme testovali "zatížené" vajíčko. Nebudu to už soukat do článku.

Takže:  Vajíčko se uzavřelo do sáčku z PE folie a pak se obalilo mokrou žínkou a kamarádka jej sevřela do obou rukou a stiskla mezi stehna. Na zemi bylo pásmo a já couval po 0,5m a zkoušel ovladač. Po dosažení hranice dosahu jsme tuto ještě 3x ověřil. Měření probíhalo v bytové chodbě panelového domu = spousta železa, vodičů, poblíž zapnutého počítače a spousty periferií. Použité tužkové baterie byly dobíjecí akumulátory = mírně nižší napětí.

 


Diskuse

Odeco Lilian

2.9.2014 18:46

Chtěla bych si pořídit Odeco Lilian, proto bych se ráda zeptala, jak je to s vibracemi u ovladače. Je možné nosit ho ve společnosti? Dají se nějak vibrace na ovladači vypnout, abych si mohla zavést vajíčko a dát si ovladač do kabelky a jít ven, aniž by mi vibrovala celá kabelka?

RE:Odeco Lilian

11.9.2014 16:37

Osobně si myslím, že ano, ale už to neověřím, protože už není v nabídce a jelikož je to dávno - co jsem to psal, tak si to už přesně nepamatuju :-(

Opakování testu

20.3.2014 15:30

Dobrý den,

celkem bych se přidal s dotazem, zda - li budete test někdy zase opakovat. Přece jenom trh se vyvíjí a většina z recenzovaných vajíček nebude brzy vůbec na trhu (jako třeba mizející favorit od Odeco), takže článek ztratí na aktuálnosti a vzhledem ke kvalitě článku by mě velmi zajímaly výsledky pro současnost či blízkou budoucnost.

V diskusi je 8 příspěvků, poslední příspěvek 11.9.2014 16:37 Vstoupit

 
 

Sexshop | Vstroker | We-vibe | Be-upArginmax výhodně | Dárky po desáté | Dámská jízda
Webdesing - Neofema s.r.o. Všechna práva vyhrazena (c) 2000 - 2012